Фото: Facebook Ізабелла Пех

Рада музейних комітетів України звернулася до ОБСЄ з проханням про допомогу у визволенні з полону співробітника музею

Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.

Як повідомляє THE ART NEWSPAPER, музеї України та Польщі просять міжнародної допомоги у звільненні мистецтвознавця Олени Пех, яка протягом двох із половиною років перебуває в полоні на окупованому Росією Донбасі.

Науковий співробітник Горлівського музею образотворчих мистецтв на сході України Олена Пех була затримана російськими окупантами 9 серпня 2018 року, коли вона відвідувала свою хвору матір. Її звинуватили у державній зраді та шпигунстві та засудили до 13 років за ґратами у, як вважає Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ICOM Україна), фіктивному процесі.

Зараз ICOM Україна та її колега в Польщі звертаються до Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з проханням допомогти звільнити Пех.

ICOM Україна заявляє, що Пех, яка в даний час утримується в колонії 127 у місті Сніжне на сході України, визнала звинувачення проти неї “під примусом” і піддана тортурам. Дочка Пех Ізабелла розповіла інтернет-виданню “Prisoner’s Vois, яке фіксує історії українських політичних в’язнів, що її мати намагалася позбутися власного життя, щоб припинити тортури.

Також ICOM Україна повідомляє, що Олену Пех включили до списку утримуваних осіб, яких пропонують звільнити, але у 2020 році обміни полоненими не відбулись.

Нагадаємо, що Кулеба прокоментував телеефір Кравчука з ватажком “ДНР”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram