Фото: Alexander Yermolayev / Facebook

Позорище зі скла і бетону, — 3D-дизайнер створив модель залізничного вокзалу Миколаєва з кубиків LEGO

Дизайнер з Миколаєва Олександр Єрмолаєв, який створив з кубиків LEGO чимало історичних пам’яток міста, показав модель залізничного вокзалу, розкритикувавши його нинішній стан.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Олександр Єрмолаєв зазначає, що подібні пострадянські об’єкти не новинка й для ряду інших українських міст, проте місцева влада займається питаннями їх реставрації або знесення. Як зазначає автор, це правило стало для Миколаєва винятком.

Станція «Миколаїв-Пасажирський»… Величезна забрудненому Г-образне позорище зі скла та бетону похмурого сірого кольору … перше, що бачать гості міста, виходячи з поїзда… На початку 20 століття тут розташовувалася станція «Водопій», назва якої обумовлена прилеглими мікрорайонами. У 1966-му її перейменували в «Миколаїв-Сортувальний» .У 1987 р. на станції був введений в експлуатацію новий пасажирський вокзал. За генеральним планом міста він повинен був знизити навантаження з головного вокзалу, побудованого в центрі міста 30-ма роками раніше. Але, незабаром, незважаючи на те, що старий вокзал був більш презентабельним, його перекваліфікували у «Вантажний» і практично весь пасажиропотік був перенаправлений на «Миколаїв-Пасажирський», – пише Олександр Єрмолаєв.

Фото: Alexander Yermolayev / Facebook

Також Олександр Єрмолаєв розповів про нинішній стан вокзалу. Автор назвав будівлю «гнітючим видовищем», що є одним з найгірших в Україні.

Фасад будівлі не блищить естетикою: численні брудні вікна, облізлі сірі стіни та незлічена кількість реклами. Композиційним центром є вхід у вокзал, зафіксований громіздким козирком, яскраво-жовтого кольору. Над ним – дивної форми годинник, – підкреслив дизайнер.

Фото: Alexander Yermolayev / Facebook

Він також додав, що першим, що бачать туристи, які приїхали до Миколаєва, є «злиденний вигляд вокзалу», який, на його думку «натякає приїжджим скоріше звідси забиратися».

Як відомо, міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявляв, що до кінця 2020 року залізничний вокзал у Миколаєві мав бути переданий у концесію приватному власнику.

Нагадаємо, у свою чергу миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич підтримує ідею передачі у концесію будівлю залізничного вокзалу.

Раніше повідомлялось, на Миколаївському залізничному вокзалі викрали усі речі з волонтерського посту.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram