Миколаївський залізничний вокзал перейде у концесію, – міністр Владислав Криклій

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій сподівається, що до кінця 2020 року залізничний вокзал у Миколаєві буде переданий у концесію приватному власнику.

Про це він заявив в ефірі програми “Діалог” в ефірі телеканала МАРТ.

За словами урядовця, той стан у якому перебуває Миколаївський залізничний вокзал потребує концесії у приватну власність. На його думку, хоч держава і є найкращим управлінцем, проте приватний сектор є кращим власником.

Такої концепції ми дотримуємось, як в портах, так і у вокзалах. Світовий банк та міжднародні фінансові корпорації, мають надати нам техніко-економічне обгрунтування, щоб до кінця цього року ми вже запустили цей процес. Тобто ще не буде концесіонера, проте ми вже розпочне його відбір, – розповів Владислав Криклій.

Дивіться також: На ремонт вулиці Потьомкінської у Миколаєві витратять близько 300 мільйонів гривень 

Він підкреслив, що всі пасажирські вокзали є збитковими, навідмінно від вантажних перевезень. Для прикладу міністр інфраструктури згадав, що у минулому році Центральний залізничний вокзал Київ-Пасажирський приніс збитків ПАТ “Укрзалізниця” на суму близько 112 мільйонів гривень.

Як бачимо, самостійно “Укрзалізниця” не може оперувати з таким об’єктом (прим.ред. – залізничний вокзал у Миколаєві), тому треба передавати його десь назовні. Подібний досвід був у Республіці Польща і він генерує позитивний досвід, – вважає урядовець.

Нагадаємо, у Миколаєві поки не будуть скасовувати проїзд за перепустками в громадському транспорті.

Раніше повідомлялось, німецька авіакомпанія Lufthansa відновлює 80 рейсів з червня.

Як відомо, Владислав Криклій назвав миколаївські дороги “бермудським трикутником”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram