Від початку квітня 2020 року в Україні звільнилися понад п’ять тисяч лікарів спеціалізованої (вторинної) ланки.
Про це повідомили в Національній службі здоров’я України під час онлайн-брифінгу 30 листопада з посиланням на дані електронної системи охорони здоров’я, повідомляють Українські Новини.
Також система зареєструвала понад тисячу нових фахівців. Трансформація системи виявила прогалини на медичному ринку праці і створила попит на нові спеціальності, – йдеться в повідомленні НСЗУ.
За даними відомства, з 1 квітня також змінився принцип фінансування для установ спеціалізованої медичної допомоги.
Середньомісячна зарплата лікаря в спеціалізованих медичних установах становить 9 тисяч гривень, лікаря первинної ланки медичної допомоги – 15 тисяч гривень.
Також у квітні-вересні витрати на оплату праці керівників установ спеціалізованої допомоги становили в середньому 23,5 тисячі гривень, лікарів – майже 9 тисяч гривень, середнього медперсоналу – 7,5 тисяч гривень та молодшого медперсоналу – 6,1 тисяч гривень.
Читайте також: У Миколаївській області планують збільшити кількість ліжок із кисневими точками
Найвищі середньомісячні витрати на оплату праці лікарів вторинної ланки медичної допомоги зафіксовано в Луганській області (10,8 тисяч гривень) і в Києві (10,4 тисяч гривень), найнижчі – в Одеській (7,3 тисяч гривень), Рівненській (7, 5 тисяч гривень) і Хмельницькій (7,8 тисяч гривень) областях.
При цьому на первинній ланці в січні-вересні витрати на оплату праці керівників установ становили в середньому 24,9 тисяч гривень, лікарів – 15 тисяч гривень, середнього медперсоналу – 8,4 тисяч гривень та молодшого медперсоналу – 4,6 тисячі гривень.
У квітні-вересні витрати на оплату праці керівників установ екстреної допомоги становили в середньому 28,8 тисяч гривень, лікарів – 18 тисяч гривень, середнього медперсоналу – 14,9 тисяч гривень та молодшого медперсоналу – 7,8 тисяч гривень, – відзначили на Нацслужбі здоров’я України.
Нагадаємо, щодня п’ята частина всіх викликів екстреної медичної допомоги у межах Миколаївської області надходить від інфікованих коронавірусом COVID-19 або людей з підозрою.
Раніше повідомлялось, в умовах пандемії COVID-19 у Миколаївській області в максимальному режимі працюють 89 бригад швидкої допомоги.