Кожен п’ятий виклик “швидкої” на Миколаївщині пов’язаний з коронавірусом

Щодня п’ята частина всіх викликів екстреної медичної допомоги надходить від інфікованих коронавірусом COVID-19 або людей з підозрою.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив головний лікар КНП «Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрій Самойлов, передає прес-служба ОДА.

Андрій Самойлов розповів, що бригади виїжджають до пацієнтів близько 500 разів на добу. З п’ятисот викликів – сто «ковідних». З цього числа госпіталізується близько 70 осіб з важкою формою COVID -19, близько 30 осіб залишаються вдома з легким перебігом захворювання.

Він зауважив, що значна частина викликів залишається від хронічних хворих, які не визначають правильність етапу свого лікування з сімейним лікарем, а одразу звертаються до швидкої допомоги. Такі виклики забирають час від екстрених хворих. 

Фото: Прес-служба Миколаївської ОДА

Андрій Самойлов нагадав, що з 2013 року введено нові правила та згідно з постановою КМУ «Про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відбувся розподіл на первинну медичну допомогу та екстрену медичну допомогу. Тому, екстрені медичні швидкі не повинні виїжджати на загострення хронічних захворювань. Виклик «швидкої» – це раптові стани, розвиток яких веде до летального випадку.

Дивіться також: У мікрорайоні Північний відкриють сімейну амбулаторію

На даний час ми досить стабільно справляємося з усіма викликами, але вважаємо, що населення повинно бути трішки обізнано та, при необхідності, звертатися все ж таки до сімейних лікарів, – зазначив Андрій Самойлов.

Раніше повідомлялось, в умовах пандемії COVID-19 у Миколаївській області в максимальному режимі працюють 89 бригад швидкої допомоги.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram