Фото: AP/Oded Balilty

Pfizer/BioNTech оголосили про позитивні результати після щеплення

Фармкомпанії Pfizer та BioNTech оголосили про позитивні результати випробування вакцини проти COVID-19 серед дітей від 5 до 11 років на другому етапі досліджень. Після третього етапу ці дані планують публікувати у рецензованому науковому виданні.

Про це пише Громадське з посиланням на сайт BioNTech.

Випробування препарату проводили серед 2 268 дітей від 5 до 11 років, які отримували дві дози вакцини по 10 мкг з інтервалом у 21 день. Така доза є найбільш безпечною, стерпною та імуногенною у цій віковій групі.

Як зазначають фармкомпанії, перше ключове випробування вакцини проти COVID-19 серед дітей 5-11 років показало сприятливий профіль безпеки та стійку нейтралізувальну реакцію антитіл.

Вакцина, як кажуть у BioNTech, показала сильну імунну відповідь через місяць після введення другої дози. Діти добре переносили щеплення, а побічні ефекти збігалися з показниками контрольної групи – людей від 16 до 25 років, яким вводили дози у 30 мкг (випробування серед цієї вікової групи проводили раніше).

Наразі Pfizer та BioNTech заявили, що хочуть якомога швидше поділитися цими даними з медичними регуляторами США, Європи та іншими, а також подати запит на дозвіл щеплення дітей.

Випробування вакцини серед дітей 5-11 років є частиною більшого дослідження, яке також зачіпає вікові групи від 2 до 5 років та від 6 місяців до 2 років. Дані щодо випробувань серед дітей молодшого віку фармкомпанії обіцяють надати пізніше.

Нагадаємо, за останні три місяці 98,1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні – невакциновані. Влада вкотре закликає українців зробити щеплення, оскільки це єдиний спосіб вберегтися від коронавірусу.

Раніше повідомлялося, Україна отримала обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram