Олексій Коваленко

Офіцер ВМС України, родом з Криму, розповів про події на півострові семирічної давності

Капітан ІІ рангу Військово-Морських сил Збройних сил України в запасі Олексій Коваленко розповів про своє життя до подій 2014 року, а також власне бачення причин та передумов окупації Автономної Республіки Крим армією РФ.

Про це йшла мова в ефірі програми «Діалог».

Офіцер ВМС зазначив, що сам родом з Криму, де проживав з батьками. Його малою батьківщиною було військове містечко під Сімферополем, котре носили назву Гвардійське, проте навіть тоді мешканці між собою називали його кримськотатарським найменуванням Сарабуз.

Я сам з родини військового, мій тато служив в лавах Чорноморського флоту тодішнього Радянського Союзу, — розповів Олексій Коваленко.

На його думку, головна поразка, якої допустилась Україна ще за декілька років до захоплення Криму, стало інформаційна, адже населення півострова упродовж десятиліть після розпаду СРСР було об’єктом російської пропаганди.

Я навчався у Національному університеті оборони України, і з дисципліни «інформаційно-психологічні операції» отримав завдання провести аналіз ЗМІ в Севастополі. Результати говорили самі за себе – телевізійний контент був російськомовним, або ж прямо російським. Я був вражений тим, що жодного україномовного або навіть проукраїнського медіа не було. Навіть представництво «Першого Національного» займалося відкритими маніпуляціями свідомості. У 2005 або 2006 році, точно не пам’ятаю, приїжджав представник російського міністерства інформаційної політики і вручав ордени місцевим журналістам, — згадує офіцер.

Олексій Коваленко відзначив, що з початком окупаційних заходів з боку противника розпочались масові спроби вербування військових, котрі були родом з Криму, проте жили чи служили на материковій частині України. Він пригадав, як йому та колегам пропонували хороші зарплати і забезпечення житлом.

Навіть в моєму вузькому колі знайомих по роботі були такі, що приняли пропозицію з боку ворога, — з жалем відзначив він.

Олексій Коваленко підкреслив для себе важливість поняття офіцерської честі і сказав, що не розуміє, як можна змінити присязі, а також впевнно заявив, що у нього подібних думок навіть не виникало.

Нагадаємо, Олексій Коваленко під час ефіру на телеканалі «МАРТ» поділився думкою, чому Миколаїв не повторив «кримський сценарій» у 2014 році.

Раніше повідомлялось, офіцер ВМС розповів про численні фейки, неправдиві вкиди, агресивні маніпуляції з боку РФ під час окупації Криму.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram