Олексій Коваленко

Дзвонили від імені матері, — офіцер ВМС розповів про маніпуляції з боку РФ під час окупації Криму

Фейки, неправдиві вкиди, агресивні маніпуляції: агентура спецслужб Російської Федерації по-різному тисла на українських військових під час подій весни 2014 року.

Про це розповів капітан ІІ рангу запасу Військово Морських сил ЗС України Олексій Коваленко під час інтрев’ю у студії програми «Діалог».

Олексій Коваленко згадав, як у період із лютого 2014-го року і до кінця весни до нього та його колег-військових, котрі були родом з Криму, почали поступати численні дзвінки від давніх знайомих та однокласників. Олексій Коваленко зауважив, що це були люди, з якими він роками не мав жодного зв’язку, проте тепер вони жваво закликали повертатись назад на малу батьківщину і до слів «нам такие люди нужны» додавали обіцянки щодо гарної матеріальної допомоги та високі посади.

Для чого це робилось? Для гарної картинки, нібито військові української армії масово повертаються з різних куточків України назад до Криму, аби там будувати, так званий «русский мир», – пояснив офіцер запасу ВМС.

За словами Олексія Коваленка, про рівень агресивної маніпуляції з боку окупантів говорять декілька випадків, коли до нього телефонувала нібито матір зі свого дійсного номера телефону з умовлянням до сина повернутись на півострів, адже у такому разі йому, як військовому, гарантовано зможуть надати власне житло, однак він відповідав чітко «ні».

Скажу відверто, я не відразу збагнув, що це був метод впливу. Проте у мене й навіть думки не було, аби кудись збиратись та їхати. В ході цих декількох розмовов я казав: мамо, я ж офіцер Збройних сил України, про що може далі йти мова? Потім якось в один день вона знову передзвонює, з того ж свого номеру телефону, я вирішив нагадати їй про ці розмови та чітко наголосити, що не приїду. Однак почувши про це вона з великим подивом запитала мене, про що я взагалі кажу і все спростувала. Тобто, як бачите, таким чином застосовувались потужні методи впливу на свідомість людей, – розповів Олексій Коваленко.

Нагадаємо, капітан ІІ рангу запасу Військово-Морських сил Збройних сил України Олексій Коваленко під час ефіру на телеканалі «МАРТ» поділився думкою, чому Миколаїв не повторив «кримський сценарій» у 2014 році.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram