Олексій Коваленко

Капітан ВМС Олексій Коваленко розповів, чому Миколаїв не повторив «кримський сценарій» у 2014 році

Капітан ІІ рангу запасу Військово-Морських сил Збройних сил України Олексій Коваленко вважає, що окупації Криму у 2014 році передувала потужна десятилітня російська пропаганда з населенням півострова.

Такою думкою він поділився в ефірі телеканалу «МАРТ», 2 лютого.

За словами військового, котрий сам родом з Сімферополя, там же виріс і навчався, маніпуляція зі суспільною думкою місцевого населення та «опрацювання пропагандою» почалось здійснюватись ще з моменту здобуття Україною незалежності.

Ми пам’ятаємо колізію навколо статусу Криму: чи то це автономна республіка, або ж просто буде область у складі суверенної України. Свій відбиток також накладала постійна присутність війського іноземного контингенту — Чорноморського флоту РФ. Також згадаймо інциденти пов’язані з островом Зміїний та Тузла, і при цьому весь час здійснювалась масова маніпуляція зі свідомістю жителів Криму на основі їх, так званого, історичного минулого через російські ЗМІ, — розповів Олексій Коваленко.

На запитання ведучого, чому Миколаїв та решта великих міст південно-східних регіонів України не повторили долю Криму навесні 2014 року, він відповів, що тутешнє населення не підалось російській пропаганді і не стало настільки вразливим до різноманітніх інформаційних вкидів та фейків, котрі жваво підхоплювали жителів півострову.

Олексій Коваленко зауважив, важливу роль відіграла також і політика, яку проводила центральна влада щодо Миколаївської, Одеської, Херсонської та решти областей цього регіону, зокрема у національно-культурному, військово-патріотичному, мовному аспектах та захисту історичної пам’яті.

Ми з військовими колегами уважно слідкували за ситуацією у Миколаєві, Одесі, Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі у той неспокійний час (прим.ред — лютий-травень 2014 року). Скажу чесно, були приємно враженні переважанню проукраїнських настроїв у цим містах та їх регіонах. Навіть численні провакації з боку противника (прим.ред. — РФ), як бачимо, не зуміли вразити українську позицію. Щодо Криму, то треба говорити відверто, 2014 рік — це вже гостра фаза його окупації, передумови якої сягають десятирічної давнини, — підсумував капітан запасу ВМС.

Нагадаємо, учасник Революції Гідності з Миколаєва Олег Гілякін у програмі «Діалог розповів, що вважає національно-протестні акції у листопаді 2013-лютому 2014 років виконали свою головну роль перед суспільством і захистили європейське майбутнє України.

Як відомо, 18 лютого, у центрі Києва відбулися заходи на вшанування пам‘яті героїв Небесної Сотні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram