Нові правила банківських переказів діятимуть в Україні від завтра: пояснення

28 квітня в Україні повинні запрацювати оновлені вимоги до переліку інформації про платника і одержувача, яка повинна супроводжувати переказ коштів.

Про це повідомляє офіційний сайт НБУ.

Нові вимоги запроваджуються у зв’язку з набуттям чинності Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Фінансовий моніторинг може стосуватися будь-якого клієнта банку. При цьому частина операцій є обов’язковою для перевірки згідно із законом.

Обов’язкова ідентифікація передбачена, якщо здійснювати перекази на суму від 5 тисяч грн. Банк або фінансова установа обов’язково повинні “познайомитися” зі своїм клієнтом, перевірити його документи.

Водночас ці норми не змінять нічого в:

– оплаті житлово-комунальних послуг, оплати податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми),

– сплати кредиту в сумі до 30 тис. грн;

– переказі для оплати товарів і послуг, здійснених платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми) всі наявні перекази в межах України в сумі до 5 тис. грн;

– знятті коштів зі свого рахунку.

Нагадаємо, що за повідомленням МОН: Закінчення навчального року у ВНЗ буде дистанційним

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram