Анна Норд - голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту

Нехай на роликах катаються, – депутат Норд запропонувала законсервувати фундамент ПК «Молодіжний»

14 січня, комісія з соціально-гуманітарних питань Миколаївської міської ради хоче переробити проект реконструкції палацу культури «Молодіжний» і зменшити вартість робіт, оскільки вважає витрату 395 мільйонів гривень недоцільною.

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

Голова комісії Ганна Норд запропонувала законсервувати частину будівлі, реконструкцію якої вже розпочали, або застелити фундамент, котрий заклали під майбутній зал покриттям для катання на роликах.

У свою чергу, начальник управління культури Юрій Любаров розповів новообраним депутатом про стан палацу культури та процесу виконання робіт.

У нас розпочато реконструкцію палацу «Молодіжний», вже зроблено велику кількість робіт. Але це настільки великий, настільки амбітний проект, що його можна буде реалізувати лише, якщо допоможе держава, народні депутати. Тому будемо звертатися до Фонду регіонального розвитку, – сказав Юрій Любаров.

Анна Норд вважає, що Державний фонд регіонального розвитку не дасть грошей на реконструкцію палацу культури, оскільки він не є необхідністю для міста.

Шановні, я не знаю, як ви думаєте, я думаю, ми ніколи в житті таку суму не профінансуємо і ДФРР навряд чи її профінансує, виходячи з того, що нам нічого такого не фінансують. Це ж не дюкер, який потрібен місту, щоб пити. Це не потреби, без яких не можна вижити. При тому, що навпроти є великий концертний зал (прим.ред. – «Юність»), – сказала вона.

Фрагмент з мюзиклу “Коронавальна ніч” / Фото: ТРК «МАРТ»

Юрій Любаров розповів, що в «Молодіжному» зроблена частина робіт – підрядник кілька років тому демонтував актовий зал, на цьому місці вже зведений фундамент, встановлена ​​електрична підстанція.

Також він повідомив, що у 2020 році облдержадміністрація не підтримала даний проект і не стала подавати його на фінансування в ДФРР.

Анна Норд зазначила, що вартість робіт ще збільшиться і складе близько 500 мільйонів. Микола Карцев поцікавився, чи можна, з урахуванням того, що вже зроблено, змінити проект і побудувати щось менш амбітне і витратне. Юрій Любаров відповів,якщо буде така рекомендація від депутатів, проект переглянути можливо.

395 мільйонів, розумієте цю суму? Якщо ми зараз перерахуємо вартість робіт і плюс воно там вже постояло – то півмільярда, ну у нас немає таких грошей. В умовах майбутнього бюджету, про який ми повинні думати, то давайте будемо реалістами, може, для того, щоб не руйнувалася то, що там залишилося, потрібно якось законсервувати ту задню стіну, може, розглянути можливість прибудови меншого концертного залу, або взагалі покласти там якесь покриття, нехай на роликах катаються, якщо ми не здатні його добудувати. Чи потрібно Миколаєву взагалі таку величезну споруду? – зазначила Анна Норд.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року, члени виконкому Миколаївської міської ради не погодили зміну вартості проєкту реконструкції Палацу культури “Молодіжний”.

Нещодавно повідомлялось, палац культури «Молодіжний» розширюється і планує незабаром відкрити три філії в різних районах Миколаєва.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram