Фото: УНІАН

На Миколаївщині дислокуються п’ять батальйонів сил територіальної оборони

На території Миколаївської області дислокуються п’ять батальйонів сил територіальної оборони – у кожному з чотирьох районів та в обласному центрі.

Вони підпорядковуються управлінню бригади територіальної оборони Миколаївської області, розповів командир кадру окремої бригади територіальної оборони полковник Роман Токаренко, передає «Суспільне».

Станом на 28 січня узгоджуються всі юридичні питання щодо передачі приміщень цим військовим частинам, підведення необхідних комунікацій та надання комунальних послуг. З цією метою відбулася зустріч з керівниками місцевої влади, на території якої дислокуються частини, та підприємствами-представниками комунальних послуг, — розповів він.

За його словами, на сили територіальної оборони покладено п’ять основних завдань:

  • охорона державного кордону;
  • забезпечення діяльності органів влади та військового управління;
  • боротьба з контрдиверсійними силами супротивника;
  • виконання заходів правового режиму воєнного стану;
  • охорона важливих державних об’єктів та комунікацій.

Відповідно до Закону «Про основи національного опору», який набув чинності 1 січня 2022 року, нам додалися завдання, про які раніше не йшлося. Це протидія інформаційним загрозам із боку супротивника та забезпечення громадського порядку. Для цього взаємодіятимемо з МВС. Також внесли зміни до нашого озброєння. Окрім стрілецької зброї, відтепер будуть ще й 60-міліметрові міномети, — сказав Роман Токаренко.

За його словами, особовий склад окремої бригади територіальної оборони Миколаївської області укомплектований на 70%, місця дислокації визначено, йде їхнє облаштування.

Нагадаємо, Верховна Рада внесла зміни до законодавства щодо національного опору та дозволила добровольчим формуванням тергромад використати, крім мисливської, ще й табельну стрілецьку зброю.

Раніше повідомлялося, 56% українців готові особисто взяти участь у лавах тероборони. Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Чи готові українці до великої війни», проведеного Українським інститутом майбутнього у січні цього року.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram