Річницю пам’яті Дмитра Креміня відзначили в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти літературною толокою.
Саме тут поет, есеїст, перекладач працював до останнього дня, пригадує дружина Ольга.
Навіть у трудовій книжці його написано: «Звільнений у зв’язку із смертю». Це дуже несподівано було, дуже сумно і взагалі тяжко, – розповідає Ольга Іванівна. – Але сьогодні ми зібралися тут, щоб друзі, колеги поділилися спогадами своїми, яким вони його знали.
Літературна толока отримала назву «Пам’ятаємо, пишаємось, читаємо…». На захід завітали друзів Дмитра Дмитровича, рідні та близькі люди, прийшли його колеги. Пам’ять про видатного поєта, патріота, миколаївця, закарпатця маємо пронести крізь покоління, переконаний син Дмитра Креміня – Тарас. Зараз він готує до друку книжку про батька, яку написав у співавторстві з професором Галиною Старовойт.
Зараз готується книга спогадів. Ми провели днями телеміст «Миколаїв – Ужгород», де наживо поспілкувались із письменниками наших двох регіонів, згадали 70-80-ті роки і період батькового навчання в Ужгородському університеті. Репресії, переслідування, Миколаїв 80-90-х і таке інше. Але найголовніше, коли буде скасовано нарешті епідемію, щоб ми зустрілися в наших авдиторіях, у великих залах наших бібліотек, почитали вірші Дмитра Креміня і подбали про те, щоб пам’ять про таку видатну людину назавжди була з нами, – каже син поєта Тарас Кремінь.
Дивіться також: У російському театрі відкрився інтерактивний музей
Проте, щоб пам’ять про Дмитра Креміня не була забута дбають і колеги лауреата Шевченківської премії. Члени обласної організації національної спілки письменників України започаткували обласний конкурс юних читців імені Дмитра Креміня. Також виступили ініціаторами перейменування обласної бібліотеки і пропонують дати ім’я поета одній з вулиць міста.
Дуже хотілося б, щоб бібліотека ця стояла на вулиці імені Дмитра Креміня і тому вулицю Московську дуже хочеться все-таки перейменувати. І щоб на цій вулиці стояв також пам’ятник Дмитру Креміню, – розповіла голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак.
За словами письменниці, також незабаром на фасаді Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з’явиться меморіальна дошка Дмитру Креміню.
Нагадаємо, Миколаївський музей імені Верещагіна знову чекає на відвідувачів.
Як відомо, Миколаївський коледж культури продовжує роботу на карантині.
Раніше повідомлялось, НБУ випустить пам’ятну монету, присвячену Миколаївській обсерваторії.