Інтерактивний музей з відео-екскурсіями та унікальними експонатами відкрився на базі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Над створенням музею працювала ціла група людей. Але головним ініціатором стала Марина Васильєва – керівник літературно-драматичної частини театру.
Збір експонатів тривав понад 10 років, активна робота над облаштуванням приміщення музею відбувалась останні 6 місяців. Колекція поповнювалась завдяки акторам, небайдужим миколаївцям, котрі приносили унікальні світлини, старовинні афіші і предмети, що тим або іншим чином пов’язані з театральним мистецтвом. Щось зберігалось у самому театрі, в бібліотеці, копії унікальних документів надали в краєзнавчому музеї.
Музей у нас інтерактивний, він дуже сучасний. Тобто якщо раніше доводилось, проводячи екскурсії, ходити й розповідати людям історії, щось показувати, то сьогодні є відео. У нас три екрани і кожен екран відповідає за певний період історії. Люди можуть підійти, подивитись відео на одному екрані – там іде екскурсія – потім у них є час поспілкуватись, подивитись експонати і потім перейти до іншого екрану, – розповіла Марина Васильєва.
Читайте також: НБУ випустить пам’ятну монету, присвячену Миколаївській обсерваторії
Артем Свистун каже, музей інтерактивний, тобто надає можливість відвідувачам поринути в театральне життя в буквальному сенсі.
Унікальність музею в тому, що можна не лише роздивлятись експонати, а доторкнутись до них. Можна торкатись реквізиту, подивитись, як створюють театральний грим, створити з пазлів карту та зрозуміти, чим унікальна термінологія театру. Зараз поки обмеження, але буде можлиість приміряти театральний костюм і зробити світлини в фотозоні, – каже директор театру.
Читайте також: “Український театр Фінляндії” змагається у міжнародному театральному інтернет-конкурсі
Відвідувати музей через карантинні обмеження поки що можна групами від чотирьох до десяти осіб. Бронювати час екскурсії слід заздалегідь, зателефонувавши до каси театру.
Нагадаємо, в Україні видали першу книжку про коронавірус «Робі та Злюка в Короні».