Фото: ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»

«Миколаївоблтеплоенерго» просить державу звернути увагу на їхні проблеми

В ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» сподіваються, що держава допоможе їм вирішити ряд проблем, які накопичувалися роками.

Про це повідомляється на сторінці підприємства в Facebook.

На підприємстві зазначають, що причинами є економічно необґрунтований тариф і відсутність джерел фінансування.

Наразі, заручившись підтримкою Миколаївської міської ради, ми, принаймні, можемо сплачувати заробітну плату сотням працівників, що працюють на благо громади, та проводити першочергові ремонтні роботи на мережах підприємства. Однак, навіть це – «крапля в морі», оскільки через невідповідність тарифів підприємство має заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за минулі опалювальні періоди (за 2019/2020 р. ми розрахувалися повністю), це стало причиною арештованих рахунків і фактично заблокованою діяльністю ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», – коментує директор підприємства Микола Логвінов.

На підприємстві відзначають, у подібній ситуації і їх колеги з Одеси, які кілька років працюють в умовах арештованих рахунків. На поміч їм приходить міська влада. До прикладу, станом на 1 квітня 2020 року з бюджету міста Одеси профінансовано комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» у сумі 231,8 млн грн, з них на:

  • виплату заробітної плати та нарахувань на заробітну плату за грудень 2019 р., січень-березень 2020 р. – 89,8 млн грн;
  • оплату теплопостачання – 27,0 млн грн, з них за останній тиждень – 8,8 млн грн;
  • оплату електроенергії – 61,2 млн грн;
  • оплату природного газу – 17,0 млн грн;
  • податки та інші виплати – 36,8 млн грн.

На сьогодні ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», використовуючи усі наявні ресурси та матеріали на складі, готується до нового опалювального сезону, не маючи змоги здійснювати закупівлю нових матеріалів та обладнання.

Дивіться також: «Миколаївоблтеплоенерго» продовжує підготовку до опалювального сезону, незважаючи на боргову колізію

Незважаючи на це, й надалі реалізовуються проект Світового банку, що має на меті модернізацію мереж та котелень у Миколаєві та тривають поточні роботи з підготовки майже 230 кілометрів мереж до роботи у зимовий період.

«Ми робимо усе, що від нас залежить, у цій ситуації, аби миколаївці не стали її заручниками, і отримували послуги з теплопостачання вчасно та якісно. Проте, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», як і решта теплопостачальних підприємств, потребує втручання держави у справи тепловиків. Нам потрібна підтримка на законодавчому рівні – ухвалення чекають законопроекти №3508 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» та №3800-1 «Про внесення змін до Закону України “Про ринок природного газу” та інших законів щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», – зазначає Микола Логвінов.

При цьому, мережі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», як і інших підприємств, потребують капітальної заміни, оскільки є морально застарілими та зношеними, вік йде на десятки років.

До прикладу, понад 60 км розподільчих мереж у двотрубному обчисленні підлягають обов’язковій заміні. Водночас понад 26 км магістральних мереж із 32 було замінено в останні роки. Підприємство у межах наявних ресурсів всіляко покращує та оновлює виробничі потужності.

Керівництво комунального підприємства вказує, що усі теплопостачальні підприємства в Україні на сьогодні потребують пильної уваги влади до проблем, що накопичувалися роками, тож і ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» розраховує на допомогу представництва різних рівнів.

Нагадаємо, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звернувся до всіх споживачів, що мають заборгованість за послуги централізованого опалення. 

Раніше повідомлялось, 23 червня, Миколаївська міська рада проголосувала і підтримала надання згоди комунальному підприємству «Миколаївоблтеплоенерго» на отримання кредиту у 25 мільйонів гривень на погашення боргів перед працівниками.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram