Миколаїв відвідала делегації уряду Данії, яка візьметься за відбудову міста після завершення війни

У п’ятницю, 13 січня, у Миколаєві відбулася розширена зустріч між представниками місцевої влади і уряду Данії. Зарубіжна сторона, що взяла на себе роль головного партнера у відновлення обласного центру і Миколаївщини після війни, окреслила основні напрямки роботи.

Детальніше у сюжеті. 

З боку зарубіжної сторони, яка взяла на себе роль партнера у відновлення обласного центру та Миколаївщини після війни, наголосили на пріоритетності відбудови інфраструктури, соціального сектору і комунального господарства у прифронтовій Миколаївській області.

З данської сторони у конференції взяли участь міністр у справах міжнародного розвитку Ден Йоргенсен, посол Данії в Україні Оле Міккельсен, а також інші данські посадовці. З боку місцевої влади були присутні мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, голова обласної ради Ганна Замазєєва.

Першочергово наша допомога спрямована на досягнення нагальних цілей у відношенні цивільного населення, а саме комфорт громадян. Мова йде про опалення, очистку води, забезпечення генераторами, а також відновлення житлових будинків до того стану, аби люди могли туди повернутися і повноцінно жити. Військова допомога — це зовсім інше. Наша мета насамперед є добробут людей, — сказав Ден Йоргенсен.

Українська сторона детально ознайомила іноземних партнерів з наслідками російської агресії у регіоні. Зокрема міський голова наочно продемонстрував, що внаслідок ворожих обстрілів Миколаїв поніс збитків на суму близько 500 мільйонів євро. Олександр Сєнкевич, коментуючи підсумки зустрічі додав, нині Миколаїв задля відновлення заручився підтримкою не тільки окремих міст Данії, я й всього уряду.

Під час конференції особливу увагу приділили місцевому бізнесу. Голова обласної військової адміністрації Віталій Кім наголосив, місцева влада і датська сторона наразі напрацьовують кейс привабливих економічних умов для якнайшвидшого повернення підприємців у регіон.   

За результатами зустрічі обидві сторони обмінялися подальшими планами спільної роботи. По завершенню конференції представники Данії також оглянули масштаби уражень Миколаєва внаслідок російських обстрілів.

Нагадаємо, у вівторок, 11 січня, Миколаїв з робочим візитом відвідала заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Мета приїзду – ознайомитися з програмою реабілітації військовослужбовців після повернення з полону, яку розробили у Консультаційному центрі Південного регіону.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram