Newly selected International Monetary Fund (IMF) Managing Director Kristalina Georgieva speaks at a press conference at the IMF headquarters on September 25, 2019, in Washington. - The IMF on Wednesday formally selected Georgieva of Bulgaria to be only the second woman to lead the 189-member institution. (Photo by Eric BARADAT / AFP) (Photo credit should read ERIC BARADAT/AFP/Getty Images)

МВФ представив план порятунку глобальної економіки

Міжнародний валютний фонд запропонував Глобальну програму заходів економічної політики (Global Policy Agenda) з метою посилення позицій глобальної економіки, яка страждає від наслідків пандемії COVID-19, а також для координації зусиль національних урядів.

Документ представила в середу, 15 квітня, під час прес-конференції у Вашингтоні директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Укрінформ.

Особливі часи вимагають особливих дій, і саме це представлено в нашій Глобальної програми заходів економічної політики, – сказала Крісталіна Георгієва.

У цьому контексті вона зазначила, що Фонд виділяє три пріоритети.

Перш за все це захист життів, що означає фінансування систем охорони здоров’я, – зазначила Крісталіна Георгієва.

Вона додала, що без здорового населення неможливо мати здорову економіку. Тому важливо забезпечити поставки медзасобів для всіх, в тому числі для бідних країн, без зайвих експортних обмежень.

Друге – підтримка засобів для існування. Потрібно, щоб життєво важливі системи забезпечення домогосподарств і бізнесу продовжували існувати в період цих місяців, – підкреслила Крісталіна Георгієва.

Дивіться також: Олександр Сєнкевич розповів, як будуть маркувати товари зроблені у Миколаєві

Вона уточнила, що це включає роботу кредитно-фінансових інструментів, у тому числі грошових переказів, кредитних гарантій і коригування умов позики.

Третій пріоритет полягає в плановій підготовці до відновлення.

Працюйте з фахівцями в сфері охорони здоров’я, щоб спланувати, коли краще знову все відкрити, але також будьте готові до проведення податково-бюджетного стимулювання, коли настане час, і попит зможе піднятися і допомогти економіці відновитися, – зазначила директор-розпорядник МВФ.

У той же час, за її словами, урядам усіх країн варто подумати над викликами, які прийдуть слідом за подоланням пандемії.

Мова йде про збільшення заборгованості, банкрутство, безробіття, що росте нерівності. Отже, треба вже зараз бути готовими захищатися від цих викликів, – зазначила Крісталіна Георгієва.

Нагадаємо, Світовий банк виділив Україні $135 млн на медицину і протидію коронавірусу.

Раніше повідомлялось, G20 вивільнила $20 мільярдів заборгованості для найбідніших країн.

Як відомо, МВФ звільнив від боргів 25 країн.

.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram