Мовний омбудсмен розповів, якими будуть штрафи для свідомих порушників закону про мову

Уповноважений Верховної Ради України із захисту державної мови Тарас Кремінь роз’яснив, що штрафувати за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою почнуть тільки з липня 2022 року.

Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За порушення законодавства про державну мову в сфері обслуговування загрожує штраф, розміром від 5 100 гривень до 6 800 гривень. Штрафні санкції підуть після двох скарг.

«Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких ми постійно отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф», – зазначив Тарас Кремінь.

Омбудсмен наголосив, що штрафи завжди можна оскаржити за допомогою судочинства, застосування штрафів завжди буде засновано на доведених ситуаціях з порушеннями, коли права клієнтів будуть злісно ігноруватися.

«Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче «прославитися» на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає», – наголосив мовний омбудсмен.

Нагадаємо, Тарас Кремінь наголосив, що набуття Україною асоційованого членства в Європейській федерації національних мовних інституцій значно посилить позиції української мови як державної, а також сприятиме її перспективному застосуванню як обов’язкової у країнах ЄС.

Як відомо, уповноважений із захисту державної мови вважає, що комплексне ЗНО з української мови та літератури має бути обов’язковим.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram