Фото: Тарас Кремінь / Facebook

Кремінь виступає за обов’язкове комплексне ЗНО з української мови

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що комплексне ЗНО з української мови та літератури має бути обов’язковим.

Про це Кремінь розповів в інтерв’ю інтернет-виданню Укрінформ.

“На мою думку, допоки не буде об’єктивного та аргументованого погляду на вимоги до шкільних мовних компетенцій, адаптованих до сучасних стандартів, комплексне ЗНО з української мови та літератури повинно бути обов’язковим. Погодьтеся: без вивчення української літератури неможливо опанувати мову”, – зазначив Кремінь.

За його словами, він зустрічався з керівництвом Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) й обговорював їхню ініціативу прибрати українську літературу з частини тестів, але аргументованої відповіді не почув.

Читайте також: З 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим для випускників українських шкіл

“На превеликий жаль, це не підхід у часи реформ. Натомість виникають питання і щодо якості цих тестів, нарікань до яких вистачало завжди. Поруч із тим, якщо ми маємо іспитування з державної мови, розроблене Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR), – виникає питання: коли ж наше ЗНО буде адаптоване до сучасних вимог сучасної шкільної освіти, скажімо, PISA?”, – зауважив Кремінь.

Нагадаємо, що за результатами дослідження 73% українців вважають, що українська мова є рідною, 53% громадян України спілкуються вдома переважно українською, 29% – російською.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram