Рідною українську мову вважають 73% громадян, однак спілкуються нею половина, – дослідження

73% українців вважають, що українська мова є рідною, 53% громадян України спілкуються вдома переважно українською, 29% – російською.

Про це свідчать результати моніторингу волонтерів «Простір свободи».

Фото: “Простір свободи” / Моніторинг результатів

66% українців вважають, що держава повинна сприяти подальшому втіленню закону про мову в усіх сферах, не поділяють цієї думки 20%. Підтримка закону про мову переважає в усіх регіонах України – від 88% на Заході до 53% на Півдні.

Дві третини українців вважають, що частка української мови на телебаченні повинна становити не менше 75%. Саме така квота встановлена ​​законом, однак на практиці другий рік поспіль в українському телеефірі зростає присутність російської мови.

Фото: “Простір свободи” / Моніторинг результатів

Частка української мови в прайм-тайм шести провідних телеканалів, яка почала знижуватися ще в минулому році, в жовтні 2020 року впав до 41%. Зате чисто російськомовні програми в минулому місяці склали 46%. Тобто телеканали все більше нав’язують суспільству російський, ігноруючи або обходячи норми закону про телебачення і радіомовлення.

Російська мова повністю домінує і в українському інтернет-просторі. Наприклад, в Києві частка використання української мови в соцмережах становить лише 16%. Тільки в 4 областях українську мову трохи переважає над російським в соцмережах.

Зате на радіо повністю домінує український. Навіть на регіональних радіостанціях 54% всіх пісень і більше 90% ведення передач – україномовні.

Нагадаємо, 49% українців заявили, що не довіряють Президенту України Володимиру Зеленському. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова з фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram