Володимир Зеленський / Фото: РБК-Україна

Зеленському не довіряє майже половина українців, – опитування

49% українців заявили, що не довіряють Президенту України Володимиру Зеленському.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова з фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня.

Президенту України не довіряють 49% громадян, Верховній Раді – 75%, уряду України – 72%, державному апарату (чиновникам) – 78%.

Найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним Силам України (їм довіряють 65% опитаних), Церкві (63%), волонтерським організаціям (63%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (53%), добровольчим батальйонам (53%), Державній прикордонній службі (52%), ЗМІ України (50%), Національній гвардії України (49%), громадським організаціям (47%). Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.

Високим є рівень недовіри до судової системи в цілому (77,5%), Верховного Суду (69%), місцевих судів (67,5%). Прокуратурі не довіряють 73% опитаних, Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) — 71%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі — 70,5%, Антикорупційному суду — 70%, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) — 70%.

Серед правоохоронних структур дещо рідше висловлюється недовіра поліції та Службі безпеки України (хоча недовіра також переважає над довірою). Так, національній поліції не довіряють 58% опитаних (довіряють — 33%), патрульній поліції (54% і 35% відповідно), СБУ (56% і 31% відповідно).

Політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам — біля 50%.

Та обставина, що лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і чиновникам не довіряють 78% респондентів), свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що зумовлює негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (Збройні Сили, Державна прикордонна служба, Національна гвардія України, Державна служба з надзвичайних ситуацій).

Спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо у грудні 2019 року недовіру до Кабінету міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то у липні 2020 року не довіряли 72%; Верховній Раді — 54% та 75% відповідно, Президенту — 31% і 49% відповідно.  

Нагадаємо, згідно соціологічних опитувань у червні 2020 року, то якби вибори президента відбулися найближчим часом, Володимира Зеленського підтримали б 34,6% з тих, хто визначився з кандидатом.

Як відомо, у червні рейтинг “Слуги народу” знизився – рівень підтримки президентської партії складав менше 30%.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram