Міськрада погодила ₴ 30 мільйонів для погашення боргів «Миколаївоблтеплоенерго»

В ході засідання сесії депутати міської ради проголосували за перерозподіл бюджетних коштів. У тому числі, 30 мільйонів гривень виділили для погашення заборгованості за газ для «Миколаївоблтеплоенерго».

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

Всього депутатам запропонували перерозподілити близько 113 мільйонів гривень. Серед них – 30 мільйонів для комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» на погашення боргів перед «Миколаївгаз» і близько 17 з половиною мільйонів на збільшення витрат для енергоносіїв для всіх бюджетних установ.

Депутатка Олена Кісельова запропонувала проголосувати окремо виділення 30 мільйонів гривень для «Миколаївоблтеплоенерго», а інші пункти відправити на вивчення. Вона обурилася, що зміни, які пропонуються, виконавчий комітет погоджував в телефонному режимі.

— А коли даний проєкт рішення розглядався на виконкомі? – запитала Олена Кисельова у директорки департаменту фінансів Миколаївської мерії Віри Святелик.

— У вівторок, – відповіла чиновниця.

— А у вівторок був виконком? – знову поставила питання депутатка.

— Телефонний, — сказала Віра Святелик.

— От ви зараз всі почули, так? – звернулась до всіх присутніх у сесійній залі Олена Кісельова. – Це коли ми говоримо про те, що депутати мають змогу вивчити бюджет. А далі у вівторок було перше засідання бюджетної комісії і навіть у середу воно не увінчалося успіхом. Це вже стала практика підготовки бюджету. Тому маємо, що маємо.

У свою чергу голова бюджетної комісії Федір Панченко зазначив, що теж не згоден з тим, як це питання було винесено на розгляд. Однак, за його словами, проголосувати окремо за виділення 30 мільйонів гривень неможливо, адже необхідно голосувати і за зміни, якими ці гроші знімаються з інших статей витрат.

Якщо ми викреслюємо будь-який пункт з проєкту рішення, воно призведе до розбалансування бюджету. Цього допускати не можна. Тому ми надали доручення про необхідність звітування розпорядників коштів щодо виконання бюджету і домовилися, що з 1-го листопада ми починаємо вже заздалегідь роботу над бюджетом наступного року, аби в подальшому таких випадків, як зараз, тобто з відсутністю вибору — не тряплялося, – сказав депутат Панченко.

А от депутат Сергій Кантор сказав, що у нього є альтернативна пропозиція суть якої у тому, аби розпорядники коштів самі визначилися, де можуть заощадити. Однак його пропозиція не набрала достатньої кількості голосів.

В ході півторагодинного обговорення міський голова поставив на голосування проєкт рішення в цілому, з усіма пропозиціями. У результаті проект ухвалили. «За» проголосували 36 депутатів.

Нагадаємо, для початку опалювального сезону «Миколаївоблтеплоенерго» має розрахуватись за розподіл газу перед АТ «Миколаївгаз». Сума боргу становить 36 млн грн. Без сплати цих коштів «Миколаївгаз» відмовляється розпломбувати лічильники. 6 млн грн міське теплопостачальне підприємство має і завтра перерахує. 30 млн попросило з бюджету міста в якості фінансової допомоги.  

Як відомо, у міських лікарнях Миколаєва, які мають автономне негазове опалення, розпочато опалювальний сезон.

Також «МАРТ» повідомляв сьогодні, депутати Миколаївської міської ради в ході чергової сесії створили тимчасову контрольну комісію, яка перевірить ефективність роботи Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції мерії Миколаєва.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram