Фото: Міноборони

Міноборони планує підвищити грошове забезпечення військових на 30%

У Міністерстві оборони України повідомили про заплановане підвищення на 30% грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Як повідомляє Діло з посиланням на UMP, підвищення відбудеться після запровадження нової системи грошового забезпечення військових, яка наразі розробляється (за так званим американським зразком).

“Планується, що нова система грошового забезпечення базуватиметься на виплатах за військове звання і вислугу років, що становитиме 70 відсотків від загального розміру. Решта – становитимуть надбавки стимулюючого та компенсаційного характеру (за службу в бойових частинах, на командних посадах, дефіцитних спеціальностях, понаднормові, за ризик для здоров’я і життя та інші).

Тарифні розряди взагалі скасують. Це дозволило б у середньому на 30% підняти грошове забезпечення, що зі свого боку вплине на військові пенсії”, – інформує директор Департаменту гуманітарного та соціального забезпечення Міноборони Назім Агаєв.

Скасування тарифних розрядів (посадових окладів), дозволило б проводити посадові ротаційні зміни за стандартами держав-членів НАТО. А для впровадження нової системи також слід установити справедливі коефіцієнти надбавок і звання на всіх посадах з огляду на рівень відповідальності та світову практику.

“Наразі триває процес розробки й затвердження концепції нової системи грошового забезпечення на різних рівнях, аналізується іноземний досвід, беруть до уваги думки експертів та громадськості. Утім всі соціальні проєкти передусім ґрунтуються на фінансовій підтримці, а тому зміни впроваджуватимуть у межах наявного ресурсу”, – резюмує Агаєв.

Конкретної дати переходу на нову систему виплат та підвищення грошового забезпечення військовослужбовців посадовець не назвав.

Читайте також: Житомирський бронетанковий завод передав Міноборони понад сто одиниць техніки

Раніше повідомлялось про те, що Україна має намір закупити в наступному році партію турецьких безпілотників Bayraktar. Вони надійдуть безпосередньо до української армії.

У свою чергу, генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв заявив, що «Миколаївський суднобудівний завод» найближчим часом має пройти через процедуру оздоровлення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram