Фото: Міністр оборони Ірану, бригадний генерал Амір Хатамі / Радіо Свобода

Міністр оборони Ірану назвав відповідального за катастрофу з літаком МАУ

Відповідальним за збиття літака МАУ під Тегераном є оператор ракетної системи, який порушив правила дій ведення вогню “без отримання дозволу” у сформованих в той час умовах.

Про це заявив колишній іранський законодавець Махмуд Садекі з посиланням на отриману відповідь на його запит від міністра оборони Ірану, бригадного генерала Аміра Хатамі про причини катастрофи літака, передає Радіо Свобода.

За його словами, Хатамі повідомив, що оператор ракетної системи звинувачується в тому, що, ймовірно, він не спілкувався з командним центром, покладаючись на «нечітку інформацію» Міністерства оборони, коли прийняв рішення про запуск ракети.

Махмуд Садекі зазначив, що хотів отримати від міністра оборони Ірану роз’яснення причин «відсутності координації в національній мережі протиповітряної оборони», що призвело до пуску двох ракет по українському пасажирському літаку в небі над Тегераном.

4 квітня іранські військові чиновники повідомили, що у справі про збиття українського лайнера затримано одну особу, який перебуває під слідством.

Нагадаємо, 6 квітня іранський депутат, член комісії з питань законодавства і юстиції парламенту Хассан Норузі заявив, що за збиття українського пасажирського літака МАУ під Тегераном нікого не заарештували, а військові “добре виконали свої обов’язки”.

Як відомо, Україна та Іран продовжать розслідування в період коронавірусу.

Раніше повідомлялось, Іран пропонує підписати меморандум.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram