Фото: IRNA

Справа збитого літака МАУ: Іран пропонує підписати меморандум

Іран пропонує Україні підписати меморандуму про взаєморозуміння у справі про збиття українського літака над Тегераном. Така домовленість зобов’язує Україну і сім’ї загиблих відмовитися від права позиватися до судів. 

Про це повідомляє іранська служба Радіо Свобода.

Іран надіслав Міністерству закордонних справ України проєкт меморандуму про взаєморозуміння. Згідно з чим Київ і родини загиблих мають погодитися з «людською помилкою» як причиною катастрофи.

Дивіться також: Ірина Шамрай про ситуацію з COVID-19 в Миколаєві

Документ передбачає, що Україна і сім’ї загиблих не повинні ініціювати кримінальних справ і судових розглядів проти Ірану у відповідь на виплату компенсації Тегераном й оприлюднення даних бортових самописців літака після їх аналізу.

Експерт з авіаційного права Андрій Гук документ заявив, що, пропонуючи такі окремі домовленості Україні, Іран може намагатися створити роз’єднаність між країнами, громадяни яких загинули в катастрофі.

Дивіться також: Києво-Печерську Лавру закрили на карантин

За його словами, те, що Іран вказує на людську помилку як причину катастрофи, не означає, що Тегеран бере на себе відповідальність за те, що сталося.

Нагадаємо, у Миколаєві Центральний суд відправив до в’язниці на 14 років вбивцю професора Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Миколи Шитюка.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram