Фото: UKRINFORM.ua

Китайські вчені заявили про успішне випробування вакцини від COVID-19

Китайські вчені заявили про успішне випробування інактивованої вакцини від коронавірусу на мишах, щурах і мавпах.

Попередні результати своїх дослідів вчені опублікували в електронній науковій бібліотеці bioRxiv, передає Укрінформ.

Ми організували пілотне виробництво очищеної інактивованої вакцини PiCoVacc, яка змусила організм мишей, щурів і приматів виробляти антитіла, здатні нейтралізувати як мінімум десять різних штамів вірусу SARS-CoV-2. Малі і великі дози цієї вакцини частково або повністю захистили макак від зараження COVID-19, – зазначили вчені.

Так, всіх піддослідних тварин змусили виробляти антитіла, які можуть нейтралізувати різні штами коронавіруса.

Для виробництва інактивованої вакцини вчені зібрали зразки рідини з легень пацієнтів, які страждають від коронавірусної інфекції у Китаї, Італії, Іспанії і Великобританії. Найстабільніший з вірусів фахівці відібрали як «шаблон» для створення вакцини. Відпрацювавши технологію з масового виробництва і ослаблення вірусних частинок у клітинах нирок мавп, біологи зробили пробну партію вакцини і перевірили її дію на мишах, щурах і мавпах.

Дивіться також: Через пандемію на планеті зміниться суспільний устрій, – політолог Олександр Ухмановський

Перші досліди на щурах і мишах показали, що тварини добре переносили вакцинацію і починали виробляти велику кількість антитіл приблизно через один або два тижні після перших ін’єкцій препарату. Антитіла з крові гризунів нейтралізували всі десять штамів SARS-CoV-2, виділених із зразків біорідин.

Пізніше медики перевірили дію вакцини на макаках-резус. Як показали ці дослідження, триразове введення невеликих доз вакцини значно знижувало гостроту симптомів хвороби, тоді як її подвійна кількість повністю захищало макак від інфекції.

При цьому через вакцинацію у мавп після повторного контакту з вірусом не виявивилось надмірно активної імунної відповіді. Не викликала процедура і інших негативних наслідків, яких найчастіше побоюються імунологи. Як вважають творці вакцини, це дозволяє перейти до клінічних випробувань PiCoVacc на добровольцях, які почнуться найближчим часом.

Зазначемо, що цю статтю вчених поки не рецензували незалежні експерти і редактори наукових журналів.

Нагадаємо, пік захворюваності на коронавірус в Україні очікується на початок травня.

Як відомо, італійці подякували Україні за допомогу в боротьбі з коронавірусом.

Раніше повідомлялось, у МЗС повідомили, за кордоном від коронавірусу померло семеро українців.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram