Ірина Шамрай про відкриття дитячих садочків у Миколаєві

Дату відкриття дитячих садочків у Миколаєві мають визначити під час засідання комісії з питань ТЕБ і НС міської ради, що відбудеться 28 травня.

Про це в ефірі телеканалу «МАРТ» розповіла начальниця міського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай.

За її словами, поки що триває обговорення остаточної дати чиновниками профільних управлінь та відомств.

У нас працює 72 дошкільних дитячих заклади, їх відвідують більше 16 тисяч дітей. Тому, імовірно це все (прим.ред. відкриття садочків) відбудеться 1-го червня, а з 15-го червня вони вже запрацюють на повну. В тестовому режимі пропрацюють два тижні, а з 15-го червня вже запрацюють так, як працювали до карантину, – каже Ірина Шамрай.

На цьому ж засіданні, за словами чиновниці, мають визначитись із довідками, які слід надавати садочкам у разі відвідування дитиною дошкільного закладу. Надавати довідку «Будинок поза карантином» під час Всесвітньої пандемії недоцільно, переконана Ірина Шамрай. І висловила сподівання, що батьки дітей братимуть відповідальність за здоров’я малечі на себе та не водитимуть до садочка хворих малюків.

16 тисяч дітей, видати одночасно довідки, що дитина здорова, я вважаю, що це не раціонально. Але остаточне рішення буде прийнято 28 травня. Жоден лікар не видасть довідку без огляду дитини, а таку кількість дітей спочатку привести в лікувальні заклади, а потім довести до дитячого садка, де вони взагалі будуть контактувати один з одним це, як мінімум, нераціонально. Я знаю, що така ж сама позиція і в начальника управління освіти, – розповіла Ірина Шамрай.

Дивіться також: Волонтери придбали нове медичне обладнання

Наразі всі садочки забезпечені засобами особистої гігієни, до кінця цього тижня також закуплять безконтактні термометри. Температуру дітям вимірюватимуть при вході до дошкільного закладу і потім кожні чотири години протягом дня.

Ірина Шамрай каже, що на сьогодні вибірково обстежили на коронавірус працівників дитячих садочків.

Ми провели попереднє обстеження деяких працівників в дитячих садках. Вони йшли і як контактними, і як тими людьми , в яких ми з’ясовували обставини, де вони працюють. І також наголошували на тому, якщо це працівники дитячих садків, то ми також проводимо їм обстеження для того, щоб ми могли орієнтуватись, що ми відкриваємо дитячі садки і чим більше пацієнтів ми обстежимо, тим більше у нас буде інформації наскільки сьогодні безпечно послаблення карантину, – повідомила начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради.

Нагадаємо, в Україні за добу 339 нових випадків коронавірусу.

Як відомо, у Миколаївській області другий день поспіль немає випадків захворювання COVID-19.

Раніше повідомлялось, роботу дитячих садків у Миколаєві планують відновити з 1 червня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram