Декларація Зеленського – 2019: нерухомість за кордоном і мільйонні прибутки

Президент України Володимир Зеленський подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2019 рік.

Відповідна декларація розміщена на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з декларацією, доходи глави держави і членів його сім’ї в 2019 році склали трохи більше 28,6 мільйонів гривень. Також відомо, що за минулий рік родина президента заплатила 3,6 млн грн податків.

У період з травня по грудень 2019 року Володимира Зеленський отримав 208 тисяч 787 гривень заробітної плати в Державному управлінні справами. У звітному періоді зафіксовано зростання заробітної плати дружини та зменшення зарплати і доходів від підприємницької діяльності Володимира Зеленського.

Зокрема, у 2019 році сім’я президента отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 5,1 мільйона гривень і здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 мільйона гривень.

Також Володимир Зеленський задекларував трохи більше 4,4 мільйона гривень, які були отримані від продажу нерухомості його дружини Олени в місті Києві, на вулиці Великій Васильківській.

Читайте також: До кінця каденції ми добудуємо всі державні дороги, – Зеленський

Крім того, сім’я президента здійснила продаж корпоративних прав усіх дванадцяти українських підприємств родині Сергія Шефіра на суму 246 мільйонів гривень, а навесні минулого року позбулася акцій компанії Green Family LTD, а також всіх чотирьох торгових марок, зареєстрованих в Російській Федерації.

Також президент позбувся корпоративних прав в іноземних компаніях Vilhar Holdings Limited і Aldorante Limited.

Володимир Зеленський продовжує залишатися власником великої кількості торгових марок, в тому числі двох торгових марок «Слуга народу», які зареєстровані на його ім’я. За даними компанії PricewaterhouseCoopers, вартість торгової марки «Вечірній квартал» становить 45,81 мільйонів гривень. Вартість торгової марки «Розсміши коміка» склала 14,65 мільйонів гривень. На підставі проведеної оцінки Володимир Зеленський отримав роялті від використання торгових марок в сумі 548 тисяч гривень, тому його доходи в порівнянні з попереднім роком зросли.

Також сім’я Зеленських отримала 3,2 мільйона гривень за надання в оренду квартири на території Великобританії.

У документі також зазначено, що в 2019 році дружина президента Олена Зеленська взяла в борг у Сергія Шефіра суму в розмірі 5 мільйонів гривень, яка була повернута до кінця року.

Витратив Володимир Зеленський в 2019 році 11,5 мільйона гривень в якості внеску до виборчого фонду кандидата в президенти України. На оплату консультаційних послуг компанії PricewaterhouseCoopers витрачено 567 мільйонів гривень.

З приводу даної декларації, в Офісі президента уточнили, що поїздка Володимира Зеленського в Султанат Оман оплачувалася за рахунок його дружини і, таким чином, відповідно до законодавства, ці витрати задекларовані були.

Нагадаємо, Зеленський розповів про своє повторне балотування в президенти.

Як відомо, президент Володимир Зеленський розповів про обмін полоненими після епідемії Covid-19.

Раніше повідомлялось, Зеленський поділився із журналістами своєю думкою про кадровий голод в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram