Анна Норд - голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту

ЧНУ імені Петра Могили впроваджує модель адаптації військових та їх родин у державну систему України

Чорноморський національний університет імені Петра Могили та громадська організація “Майстерня добра” виступають партнерами міжнародного проєкту “Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему”, метою якого є соціальна адаптація військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Про це в ефірі програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ” розповіла директорка Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганна Норд.

За її словами, ціль проєкту полягає в ефективному впровадженні моделі професійної адаптації військовослужбовців у державну систему України.

Основними завданнями проєкту є підвищення ступеня соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя. Крім того, розробка і застосування на практиці стійкої моделі соціальної та професійної адаптації учасників бойових дій та їх родин, – розповідає Ганна Норд.

Вона додала, що модель передбачає ряд складових, зокрема:

  • професійну перепідготовку на короткострокових курсах за спеціальностями, популярних на ринку праці;
  • психологічну адаптацію;
  • правову адаптацію;

Надання методичної та консультативної допомоги керівникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів, місцевим органам влади в ефективному впровадженні проєкту «Норвегія-Україна» в державну систему соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей. Поширення досвіду виконання проєкту і його впровадження в державну систему адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей по всій території України, – зазначає директорка Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили.

Дивіться також: Університетська клініка відкривається при ЧНУ ім. П. Могили

Ганна Норд відзначає, виконавцями основної частини проєкту є навчальні заклади України, зокрема у Миколаївській області таким виступає ЧНУ імені Петра Могили, та норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проєкту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин.

В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка, спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії, – зазначила доктор економічних наук і професор Ганна Норд.

Нагадаємо, у Миколаєві за ініціативи громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО/ООС» розпочалися курси англійської мови спеціально для ветеранів бойових дій.

Раніше повідомлялось, біля меморіалу «Струни пам’яті» у Миколаєві відбулась жалобна церемонія за загиблими в лютому бійцями АТО/ООС.

Як відомо, до Миколаєва привезли відому експозицію «Блокпост пам’яті».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram