Університетська клініка відкривається при ЧНУ ім. Петра Могили

З першого липня в Миколаєві розпочне роботу університетська клініка. Університет не став чекати поки міська рада погодить рішення передати ЧНУ недобудову на 3-й Слобідській і почав два роки тому переобладнання одного з навчальних корпусів на лікувальний заклад.

Про це ректор ЧНУ ім. П. Могили Леонід Клименко розповів в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ».

Всі чомусь думають, що це тільки для лікування студентів. Нічого подібного! Студенти молоді і вони в більшості своїй здорові, так вони там будуть лікуватися і 800 співробітників, які в нас є. Але ця поліклініка – з 1-го липня вона відкривається – вона буде здійснювати прийом консультативний, діагностичний, але там не буде стаціонара, – розповів Леонід Клименко.

Ректор розповів, при поліклініці вестимуть прийом лікарі, в тому числі вузькі спеціалісти – всі вони навчаються на медичному факультеті ЧНУ ім. П. Могили.  А от стаціонар відкриють згодом, він знаходитиметься на місці обласної дитячої інфекційної лікарні, яку ВИШу на баланс передали депутати обласної ради.

Читайте також: «Антистатик»: алергенні дерева та проблема зелених насаджень у Миколаєві

Я хочу подякувати обласну раду, яка можливо в своїй більшості, тому що рішення ради було 40 із 43 депутатів, це майже одностайно прийняли рішення, значно більше, ніж потрібно було 32 чи 33 голоси для того, щоб передати нам лікарню. І оце тепер нехай депутати міської ради пояснюють своїм виборцям як вони про них дбають, про власні інтереси, чи інтереси громади, – прокоментував Леонід Клименко п’ятирічну епопею з недобудовою, яку депутати міської ради не хотіли 5 років передавати ВИШу.

З приводу аварійності стану будівлі дитячої інфекційної лікарні Леонід Клименко каже, університет має власні кошти на відновлення корпусів. Це буде стаціонар на 50 ліжок.

За сучасними умовами лікування сьогодні ніхто не лягає «прокапаться». Сьогодні в лікарні в стаціонар кладуть тих, хто потребує операції, реанімації. Але сьогодні після операції виписують через 2-3, максимум 4-5 днів. Тому там буде 50 ліжок, але комфортабельність цієї лікарні буде значно краще. Це будуть одномісні палати, повністю облаштовані по сучасному слову медичної техніки. При чому в одномісній палаті має бути ліжко додаткове, де повинна знаходитись людина, яка разом (з пацієнтом – ред.). Що у нас зараз? Стільці поставили, ковдру якусь на себе натягнули і так далі. Люди повинні відчувати, що там є все необхідне, – поділився планами Леонід Клименко.

Лікарня 3600 квадратних метрів, цього достатньо, щоб зробити декілька відділень-кафедр, каже ректор. І пообіцяв, що новий лікувальний заклад почне працювати протягом наступних двох років.

Нагадаємо, у Миколаєві будівлю колишньої дитячої інфекційної лікарні передали Могилянці під університетську клініку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram