Фото: Pixabay

Четверта COVID-хвиля в Україні спаде наприкінці року

Вчені прогнозують, що згасання четвертої хвилі COVID-19 в Україні очікується в кінці 2021 року. Зараз ця хвиля знаходиться на стадії зростання.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на дані дослідження вчених КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського.

Науковці спрогнозували динаміку розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед. Прогнозування показало, що ця хвиля знаходиться на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою за попередні. Її пік передбачається на рівні 15 -18 тис. випадків захворюваності на добу. Згасання четвертої хвилі очікується в кінці 2021 року.

Читайте також: COVID-вакцинацію хочуть організувати у всіх школах – для вчителів та батьків учнів

Під час аналізу великих даних вчені виявили циклічний характер перебігу чотирьох хвиль пандемічного процесу COVID-19 на часовому відрізку: січень 2020 – вересень 2021 року.

Отримані результати вказують на значно нижчий рівень кількості нових захворювань і смертності протягом поточної четвертої хвилі пандемічного процесу, в порівнянні з другою і третьою хвилями, в країнах, що характеризуються високим відсотком вакцинованого населення, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що державна комісія з надзвичайних ситуацій з 23 вересня запровадила в Україні «жовту» зону карантину. Відтоді по всій країні посилять обмеження, однак діятимуть бонуси для вакцинованих.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram