ФОТО: Hromadske

Авіакомпанії можуть втратити через пандемію майже 160 мільярдів доларів

Збитки авіакомпаній через пандемію коронавірусу за два роки становитимуть 157 мільярдів доларів США.

Про це повідомляє Діло, посилаючись на Reuters.

За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), яка в червні прогнозувала збитки авіаперевізників на 100 мільярдів доларів упродовж дворічного періоду, лише цього року для авіакомпаній прогнозується дефіцит на рівні 118,5 мільярда доларів США, а на 2021 рік – ще 38,7 мільярда доларів.

“Позитивний вплив від COVID-вакцини на економіку та повітряний рух не відбудеться масово до середини 2021 року”, – заявив генеральний директор IATA Александр де Джуньяк.

Очікується, що кількість пасажирів цього року зменшиться до 1,8 млрд з 4,5 млрд у 2019 році. За оцінками IATA, наступного року пасажиропотік відновиться лише частково – до 2,8 млрд.

Також очікується, що дохід від перевезення пасажирів у 2020 році зменшиться на 69% – до 191 млрд доларів.

Читайте також: Масове тестування може ліквідувати COVID-19 за півтора місяці, – дослідження

Як відомо, у разі відсутності необхідної інфраструктури, на Європу очікує третя хвиля пандемії коронавірусу вже на початку наступного року.

Раніше повідомлялось, глава американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що COVID-вакцина їх виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram