Масове тестування може ліквідувати COVID-19 за півтора місяці, – дослідження

Швидке масове тестування населення кожні три дні, особливо людей, у яких не виявляються симптоми коронавірусу, може знищити пандемію всього за шість тижнів.

Про це, як повідомляє Business Insider, йдеться в новому дослідженні Гарвардської школи охорони здоров’я і Університету Колорадо в Боулдері.

Так, автори припускають, що швидкі тести, хоча і менш точні, можуть дозволити органам охорони здоров’я вдаватися до більш цілеспрямованих і дієвих заходів, а не тільки до заходів загального обмеження.

Ці швидкі тести є тестами на заразність. Вони надзвичайно ефективно виявляють COVID-19, коли люди хворі, – зазначив професор епідеміології в Гарварді і співавтор дослідження Майкл Міна.

Тому в дослідженні передбачається, що якби 50% населення США тестувалося щотижня, а ті, у кого позитивні результати, відразу йшли на самоізоляцію, це стало б величезним кроком вперед.

Замість того, щоб змушувати всіх залишатися вдома, щоб бути впевненими, що якась одна хвора людина не поширює захворювання, ми могли б закликати до перебування вдома тільки інфікованих, в той же час всі інші могли б повноцінно жити, – зазначив професор інформатики з Університету Колорадо і один з авторів дослідження Даніель Ларремор.

Таким чином, математичне моделювання вказує на те, що при швидкому тестуванні 75% населення міста кожні три дні пандемію реально перемогти всього за 6 тижнів. Адже кількість тих, хто інфікується, в цьому випадку знизиться на 88%.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що отримав негативний результат тесту на коронавірус і приступив до роботи у звичайному режимі.

Як відомо, у разі відсутності необхідної інфраструктури, на Європу очікує третя хвиля пандемії коронавірусу вже на початку наступного року.

Раніше повідомлялось, глава американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що COVID-вакцина їх виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram