Антистатик: Дистанційна освіта в Україні

У третьому випуску ток-шоу “Антистатик” – спільного проєкту ЧНУ ім. Петра Могили та ТРК “МАРТ”, ведучі та гості обговорювали актуальну тему на сьогодні – дистанційна освіта в Україні.

Дистанційне навчання — це сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (вчителів, викладачів, визначних постатей у певних галузях науки), до тих, хто навчається (учнів, студентів чи слухачів). Застосовується під час підготовки як у середніх загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах, так і у вечірніх-школах.

Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання слухачам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі навчальної діяльності. Дає змогу навчатися на відстані через пряму відсутность наставника. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасні інформаційні технології.

У студії ток-шоу “Антистатик” сильні та слабкі сторони сторони дистанційної освіти анлізували запрошені експерти, зокрема Яна Новохатько – голова ГО “Батьки за реформи”, Світлана Євдокимова – вчитель Лупарівського ЗЗСО, Олеся Левченко – кандидат політичних наук та Олександра Фінькова – аналітик і психосоматолог.

Дивіться також: Вища освіта пережила карантин успішно і без втрат, – Тетяна Шестопалова

Обговорюючи позитивні риси дистанційного навчання ведучі та гості шоу виділили кілька найважливіших моментів:

  • зниження витрат на проведення навчання;
  • скорочення часу на навчання;
  • учасник самостійно може планувати час, місце і тривалість занять;
  • проводити навчання великої кількості людей;
  • підвищити якість навчання за рахунок застосування сучасних засобів, об’ємних електронних бібліотек, тощо.
  • створити єдину освітнє середовище (особливо актуально для корпоративного навчання).

Нагадаємо, уряд передбачає можливість дистанційного навчання у школах з 1-го вересня, оскільки це не скасовує традиційного навчального процесу.

Як відомо, інклюзивно-ресурсні центри у Миколаєві запрацювали після пом’якшення карантину.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram