ФОТО: Sabah Aneesa

Агро-Допомога: надійний партнер в агробізнесі

Світ постійно змінюється, а саме навколишнє середовище та кліматичні умови. Наша країна аграрна і тому Агро-Допомога реалізує для сільського господарства насіння, гумати,  засоби захисту рослин, макродобрива і мікродобрива –  все що потрібно аграрію за доступними цінами та гарантованою якістю.

З кожним роком інститути по всьому світу експериментують  і виводять нові сорти та гібриди польових культур стійкі до стресових факторів . До рослин, які вирощують на товарні цілі постійно високі вимоги, а саме вони повинні протистояти вимерзанню, вимоканню, жарі, вітру, хворобам та шкідникам.  Пояснимо що ці фактори означають.

Зимостійкість рослин – це здібність рослинного організму (озимих зернових культур: пшениці, ячміню, жита) протистояти комплексу не благодійних факторів, які виникають в період зимівлі культури. При надмірно низьких температурах виникає вимерзання рослин. Також є поняття випирання рослин, це коли посів виконують у непросівший грунт і коли він ущільнюється в зимовий період коріння і коренева шийка оголюється. Грунт повинний  просісти природним чином . Випрівання – це знаходження рослин під великим шаром грунту. При цьому виділяється велика кількість аміаку , знижується вміст цукру до 4% і рослина задихається. Крижана кірка також шкідливо впливає на озимину. Вона буває притерта та рихла. Притерта виникає тоді коли на голу землю іде дощ або мокрий сніг і на ранок поле затягує кригою. Рослини задихаються. Рихла кірка з’являється  на прошарку снігу і великої шкоди не завдає. Проти випрівання застосовують  посіви з кулісами (сіють соняшник і кукурудзу). На кірку пускають трактор і він її руйнує, або розкидають мінеральні  добрива. Добрива мають гігроскопічну властивість і кірка тане смугами.

Читайте також: Мінагрополітики пропонує знизити ставку ПДВ до 14% на всі види сільгосппродукції

Також має місце і такий несприятливий фактор як вимокання – коли затоплює посіви в низинах та балках в період весняно-зимового періоду. Рослини опиняються в анаеробних умовах , накопичується спирт, кислоти та аміак, виникає бродіння і рослина згорає. Потрібно перед посівом вирівнювати поле, сіють в сівообороті люцерну або доник, які порушують своїм корінням щільний і з поганою проникністю для води прошарок грунту.

На півдні України необхідно вирощувати посухостійкі рослини, бо клімат наближається до африканського пекла. Жаростійкість –це здібність рослин протистояти високим температурам і при цьому не втрачати своєї продуктивності. Коли температура досягає більше 45 градусів по Цельсію рослина зупиняє фотосинтез, але дихання прискорюється. При цьому процес синтезу поступається процесу розпаду. Спостерігається зупинення поживних речовин в плодах. Особливо негативно це впливає при формуванні зернівки, вона стає щуплою і невиповненою, падає її натура і якість. В результаті утворюється «запале зерно», яке утворилося при високій температурі та низькій волозі  повітря (менше 30 %).

ФОТО: Агробізнес сьогодні

Читайте також: Рада зробила крок на підтримку малих та середніх фермерів

При надмірній вологості та високій температурі виникають наступні зміни: Відбувається розривання білковоліпідної частини мембрани клітини рослини, порушується проникність протоплазми. Виникає явище коли екзосмос переважає над ендосмосом і втрачаються основні елементи – калій та кальцій. Якщо температура більше 50 градусів, відбувається порушення молекулярних зв’язків, в тому чисті і білків у синтезі ферментів. Спостерігається розпад без утворення синтезу АТФ. Наслідком є недорозвинення квітки та стерилізація пилку (наприклад у кукурудзі).

Для цього генетики виводять посухостійкі сорти та гібриди здібних до посиленого синтезу білку при високих температурах. Рекомендовано посіви культур в пізні строки та застосування препаратів для допомоги перенесення посухи рослиною.

Сільське господарство в зоні ризикованого землеробства схоже на гру в рулетку. Але вихід завжди є. Наука і суспільство повинні йти на зустріч Природі і вона відповість взаємністю.

Матеріал розміщений на партнерських умовах

Інформацію надала керівник ТОВ Агро-Допомога» Світлана Кошикар

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram