Мінагрополітики пропонує знизити ставку ПДВ до 14% на всі види сільгосппродукції

Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без винятків для здешевлення соціально значущих продуктів харчування.

Про це написав у Facebook міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

Відповідальна державна політика в даному випадку – це системні заходи щодо зниження цін на всі соціально значущі продукти харчування, які входять в продуктовий кошик українського споживача. У всьому світі та, перш за все, в ЄС це досягається введенням зниженої ставки ПДВ для таких продуктів. Наша пропозиція встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без будь-яких винятків, — додав Роман Лещенко.

При цьому, міністр розкритикував ідею обмеження експорту соняшнику.

Це радянські практики адміністративного регулювання, які в умовах ринкової економіки дають негативний ефект або відразу, або потім. Заборона експорту соняшнику є протиправною мірою, тому що згідно з чинним законодавством підставою для його введення є порушення ринкової рівноваги. Однак, дефіциту соняшнику в Україні немає! При цьому, заборона експорту створює передумови для узгоджених антиконкурентних дій — монопольної змови, з яким держава якраз повинно боротися, — підкреслив Роман Лещенко.

Також глава Мінагрополітики прокоментував ініціативу збільшити вдвічі суму фіксованого податку для IV групи платників.

Посилення оподаткування тих, хто і так платить, і відсутність політики детінізації заганяє сумлінних фермерів в «тінь», а бюджет отримає негативну динаміку в довгостроковій перспективі. Необхідно виводити землю з «тіні», шляхом встановлення мінімального податкового зобов’язання з гектара. Адже тіньовий ринок – це 30% всього земельного банку країни, і саме там існує достатній резерв для поповнення надходжень до бюджетів усіх рівнів. Тільки змусивши платити податки тих, хто зараз від них ухиляється, держава отримає право говорити про збільшення податкового навантаження на сумлінних платників податків, — зазначив Роман Лещенко.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки через Агентство з міжнародного розвитку (USAID) оголосили про надання Україні додаткового фінансування на розвиток.

Як відомо, Верховна Рада, на засіданні 30 березня, прийняла в першому читанні законопроект №5153, яким пропонується амністія капіталів — одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх доходів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram