Рада зробила крок на підтримку малих та середніх фермерів

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”.

Як передає Укрінформ, за відповідне рішення проголосували 295 народних депутатів. Законопроєктом передбачається створення Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, за рахунок коштів якого пропонується підтримувати малих та середніх суб’єктів підприємництва, що здійснюють діяльність у сільському господарстві, зокрема фермерів.

Розмір статутного капіталу Фонду буде визначено статутом. При цьому державна частка має становити щонайменше 51%, і її зменшення не допускається. Фонд надаватиме часткові гарантії за кредитами малих і середніх фермерів.

Обсяг гарантій не може перевищувати 50 відсотків непогашеної суми основного боргу. Підтримка надається на весь строк дії кредитного договору, але не більш як на 10 років.

Читайте також: В Україні посилили покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Порядок надання гарантій та максимальна сума гарантій Фонду перед однією фінансовою установою у нинішньому фінансовому році визначається положенням, затвердженим Радою організації.

На підтримку від Фонду, згідно з законопроєктом, можуть розраховувати малі та середні фермери, у власності яких перебуває не більше 500 гектарів землі.

Не мають права на підтримку юридичні особи, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом, особи, які належать до терористичних організацій.

Читайте також: В Україні можуть скасувати сезонне переведення годинників

Допомога не надаватиметься і офшорним компаніям або компаніям, власника яких неможливо встановити, підсанкційним фірмам та фізичним особам, а також юридичним особам, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які одночасно виступають учасниками (акціонерами, членами) інших юридичних осіб, що займаються сільськогосподарською діяльністю, фізичні особи-підприємці, які одночасно виступають учасниками (акціонерами, членами) юридичних осіб, що займаються сільськогосподарською діяльністю.

Раніше повідомлялося, МОЗ затвердило новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких відшкодовуються за програмою «Доступні ліки». Пацієнти можуть безоплатно або з доплатою отримувати ліки для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram