В Україні можуть скасувати сезонне переведення годинників

Верховна Рада може скасувати в Україні сезонний перехід на літній та зимовий час. Парламентський комітет з питань економічного розвитку вже затвердив відповідний законопроєкт.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Таку ініціативу запропонував перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук. За його словами, переведення часу негативно впливає на біоритми людини.

Я направив листи до Національної академії наук України та провідних медичних університетів України. Абсолютно всі висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинника, оскільки це негативно впливає на біоритми людини та, відповідно, на здоров’я людини, підкреслив він.

Також Стефанчук додав, що ідею скасувати сезонне переведення годинників з 2021 року підтримав і Європейський парламент: кожна країна ЄС самостійно вирішуватиме, за яким часом – зимовим чи літнім – їй краще жити. А ще зазначив: економічна доцільність переведення стрілок годинників теж не доведена.

Реалії життя істотно змінилися й говорити про якусь економію не доводиться. У висновках Європарламенту, Національної академії наук України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відзначається, що переведення годинників немає жодного економічного обґрунтування. Не існує досліджень, в яких було б доведено заощадження електроенергії, – каже перший віцеспікер Парламенту України.

Раніше повідомлялося, МОЗ затвердило новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких відшкодовуються за програмою «Доступні ліки». Пацієнти можуть безоплатно або з доплатою отримувати ліки для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram