Симптоми COVID-штаму «Дельта» відрізняються від інших штамів.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Лихоманка, головний біль, біль в горлі і нежить поширені, тоді як кашель і втрата нюху або смаку – менш поширені. Також повідомляють про більш серйозні симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводить до загибелі тканин і гангрени. Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Китаю, концентрація вірусу в крові інфікованої людини від штаму Дельта в тисячу разів більше, ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню інфекції на інших людей, – сказано в повідомленні.
При цьому ймовірність розвитку важкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вище, якщо людина не вакцинована. Якщо ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.
Як підкреслили в МОЗ, пройти вакцинацію від COVID-19 можна в найближчому пункті щеплення або в центрі масової вакцинації. Також проводяться щеплення організованих колективів від 50 осіб, в таких випадках на підприємство виїжджає мобільна бригада.
Нагадаємо, у МОЗі заявляли, інфіковані штамом Delta хворіють у більш тяжкій формі.
Також повідомлялось, Міністерство охорони здоров’я рекомендувало в окремих випадках щепити дітей від 12 років проти коронавірусу. Для цього будуть викристовувати препарат Comirnaty від Pfizer/BioNTech.
Раніше повідомлялося, уряд оновив план вакцинації українців: з вересня планують робити понад 8 мільйонів щеплень щомісяця.




