Фото: з відкритих джерел

В Україні дозволили вакцинацію дітей від 12 років: які умови

Міністерство охорони здоров’я рекомендувало в окремих випадках щепити дітей від 12 років проти коронавірусу. Для цього будуть викристовувати препарат Comirnaty від Pfizer/BioNTech.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

У відомстві зазначають, що ухвалили таку рекомендацію з огляду на наявні наукові дослідження, рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та відповідні зміни до інструкції вакцини від Pfizer/BioNTech.

В Україні вакцинувати дітей до 12 років можна за умов:

  • якщо дитина має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
  • якщо дитина з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • якщо дитина виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • якщо дитина є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19;
  • якщо дитина приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty та має документи на підтвердження цього.

Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі діти віком 16-17 років мають звернутися до педіатра або сімейного лікаря дитини. 

Дітям від 12 років вводитимуть по 2 дози препарату з інтервалом у 21-28 днів. У МОЗ наголошують, що необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцини від COVID-19 та вакцини проти інших хвороб (за винятком екстреної вакцинації).

Вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на COVID-19, має проводитися незалежно від терміну, що минув після перенесеного COVID-19.

Нагадаємо, у Pfizer заявили, що третя доза їхньої вакцини проти COVID може збільшити кількість антитіл в 11 разів.

Раніше повідомлялося, уряд оновив план вакцинації українців: з вересня планують робити понад 8 млн щеплень щомісяця.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram