16 жінок з Миколаївщини стали «Матерями-героїнями»

16 жінок у Миколаївській області отримали звання «Мати-героїня». Урочиста церемонія відбулась в краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми».

Про це повідомляє телеканал “МАРТ”.

Щороку вручення Державних нагород багатодітним мамам приурочене до Дня родини, який в Україні відзначають 9-го липня.

Даний захід облдержадміністрація організовує з метою вшанування матерів, котрі займаються вихованням дітей і молоді, а також поваги до родини, – розповідає Оксана Єльчієва, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА.

На сьогодні у Миколаївській області проживає понад 1400 матерів-героїнь. Щоб отримати цей статус треба пройти певну процедуру.

Звання “Мати-героїня” може отримати тільки жінка, яка народила більше п’яти дітей і виховала їх до восьмирічного віку. Слід зазначити, що таким матерям з-боку держави надається підтримка: вони одноразово отримують (прим.ред. – фінансова допомогу) у розмірі 10 мінімальний виплат, тобто це 21 тисяча гривень і в подальшому будуть отримувати певні пільги до пенсій і державних виплат, – зазначає Оксана Єльчієва.

Дивіться також: У Миколаївському краєзнавчому музеї відкрилася виставка Тетяни Губської

І сама нагорода, і матеріальна допомога від держави надзвичайно важливі, каже багатодітна мама Ольга Пристаж з Веселинового. Жінка виховує п’ятьох доньок, найстаршій з яких 30 років, а наймолодшій дев’ять.

На жаль чоловік помер п’ять років тому і з того часу виховую менших сама. Придбали корівку для родини на ці гроші, а також велосипед для дітей, – розповідає Ольга Пристаж.

Нагороди багатодітні матусі отримали з рук голови облдержадміністрації Олександра Стадніка. Який побажав усім жінкам завжди відчувати чоловічу підтримку, а також пообіцяв особливу увагу до таких родин з боку обласної та державної влади.

Нагадаємо, «Виставка одного предмета»: у Краєзнавчому музеї експонується сніговий барс.

Як відомо, Президент України нагородив видатних українців.

Раніше повідомлялось, миколаївський російський драматичний театр став майданчиком для фестивалю «МОЛОКО».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram