У Миколаївському краєзнавчому музеї відкрилася виставка Тетяни Губської

Виставка «І світло в темряві світить» відкрилась 6 липня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. Уперше після реставрації, в музейній експозиції демонструватимуться ікони з фондосховищ та Свята Плащаниця.

Авторка експозиції – старший науковий співробітник музею Тетяна Губська – присвятила виставку долям незламних служителів церкви, які постраждали за віру під час гонінь та репресій.

Все те, що побачать наші відвідувачі, – це придбані в різні роки предмети релігійного культу, викинуті кимось і знайдені співробітниками, зібрані з різних селах іноді в найгірших місцях і відновлені нашими реставраторами. Чи не повинні бути ці предмети в музеях. Можливо, когось здивують мої слова, але це все, що створювалося для того, щоб людина молилась, розмовляла з Богом, співвідносила себе з якимсь божим творінням. Це все те, що ми називаємо духовністю, – каже Тетяна Губська.

Справжньою перлиною виставки є Святе Розп’яття Христове (чавун) знайдене випадково під час військових навчань на Тернівському полігоні на багатометровій глибині.

До уваги відвідувачів – золоте та срібне церковне приладдя, стародруки XVIII – XIX століття, фотографії, особисті речі, документи репресованого духовенства Миколаївщини.

Виставка для всіх охочих триватиме протягом усього літа.

Нагадаємо, що близько сотні єврейських надгробків знайшли у львівському музеї «Тюрма на Лонцького»

Як раніше повідомлялось, у миколаївському русдрамі відкрили фотовиставку «Театр пандемії»

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram