ФОТО: ГАЛ-ІНФО

Близько сотні єврейських надгробків знайшли у львівському музеї «Тюрма на Лонцького»

У внутрішньому дворику музею «Тюрма на Лонцького» знайшли майже сотню єврейських надгробків – мацев.

Надгробки знайшли під час розкопок, які ведуть археологи ексгумаційного центру «Доля», повідомляє Zaxid.net.

Зараз ми бачимо, що картина, яка дійсно шокує, вона показує нелюдське обличчя комуністичного тоталітарного режиму. Ми мали інформацію, ми підозрювали, що знайдемо тут надгробки з кладовищ, але ми собі не могли уявити саме таку картину, що все подвір’я буде встелене надгробками, – розповів директор ЛКП «Доля» Святослав Шеремета.

Дивіться також: Територію навколо городища «Дикий сад» облаштують

Шеремета також наголосив, що це не кладовище, а двір тюрми, який у 50-х роках XX століття представники радянського тоталітарного режиму встелили плитами зруйнованого Янівського кладовища. Можливо, виявлять надгробки із інших львівських цвинтарів.

Як стверджують історики-краєзнавці, не виключено, що крім єврейських мацев під час розкопок можуть виявити також надгробки з християнських поховань і, зокрема, з меморіалу Галицької армії на Янівському кладовищі. Невиключено, що під час розкопок можуть натрапити і на людські останки.

Нагадаємо, у Шостці в музеї видатного письменника, одного з класиків української літератури Пантелеймона Куліша — новий експонат. Це видання Біблії, яку Куліш переклав на українську мову.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram