Зухвало і не соромлячись, – Дмитро Лазарєв розповів, хто спекулював на «талончиках» до електронної черги в ЦНАП

Кілька співробітників Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) вступили в злочинну змова з «фірмами-посередниками» і незаконно торгували талончиками до електронної черги.

Про це розповів радник Миколаївського міського голови Дмитро Лазарєв у програмі «Діалог» на ТРК «МАРТ».

Зухвало, не соромлячись, на офіційних електронних дошках оголошень почали продавати наші талони. Це був не надто розумний вчинок, тому що це електронна програма і можна подивитись: хто, куди, навіщо і так далі. Ми зателефонували за вказаними номерами, поставили питання, назвали адреси, тим часом через реєстр жителів Миколаєва побачили, хто туди в той момент заходив. Також у нас обладнана система відеоспостереження в департаменті для безпеки наших співробітників, і ми бачили, хто саме зі своїм ключем (електронним – ред.), у якого є чітко прописана фамілія, прізвище та по батькові, заходив, дивився ту адресу, що ми називали, шукав ті прізвища, що ми говорили, – розповів Дмитро Лазарєв.

За словами чиновника внаслідок такого внутрішнього розслідування двох людей, причетних до шахрайської схеми, звільнили.

На певний час це подіяло, але згодом це призвело до того, що ціна на «послуги» зросла і дуже суттєво, – каже радник міського голови. – Після цього нам нічого не залишалось окрім того, щоб звернутись до поліції. Від них нещодавно отримали відповідь: враховуючи, що немає складу злочину, бо ніхто не постраждав.

Після відмови в поліції чиновник звернувся до СБУ. За справу взялись спеціалісти з відділу кібербезпеки, каже Дмитро Лазарєв.

Сподіваюсь, що справа зрушить з місця, я наполягатиму. В інакшому разі піду далі, дійду до Міністерства, до прем’єр-міністра і, якщо буде потрібно, до президента дійдемо. Та найголовніше пояснити людям, що не треба бути жертвами шахраїв. Треба в усьому розібратися, а не шукати людину, котрій треба заплатити, – наголошує Дмитро Лазарєв.

Шахраї імовірно використовують якусь програму, що бронює одразу всі місця в електронній черзі на добу вперед, припускає радник міського голови. І така схема працює не лише в Миколаєві.

Дивіться також: Конкурсна комісія відібрала четверо переможців конкурсу на вакантні посади в ЦНАП

Потім талони продаються. Умовно із вісімдесяти талонів 40 людей може не прийти зовсім – не найдуться ті клієнти, що записані в електронній черзі на певний день і час. А ці 40 людей – чесні й і порядні люди – могли потрапити на прийом. І негатив би зняли, і реалізували б свої права законні, – обурюється чиновник.

Саме тому керівництво ЦНАПу звернулось до членів комісії з питань ТЕБ і НС з проханням залишити масочний режим, але зняти повний карантин та дозволити прийом людей.

Вже дозволили людям приходити до нас в хол, брати паперовий талон, ставати в «живу» чергу, так звану, щоб коли якась людина на заявлений час не прийшла з «живої» черги, офіційно з номерком заходить людина, яка готова почекати, але отримати певну послугу, – каже Дмитро Лазарєв.

Нагадаємо, у Миколаєві продають місця в електронній черзі ЦНАП: чиновники звернулися до СБУ і поліції.

Раніше повідомлялось, депутати постійних комісій планують розширення спектру послуг ЦНАПу.

Як відомо, у міській раді підготували додаткові оновлені приміщення для Центру надання адмінпослуг.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram