Фото: УНІАН

Жодних передумов для негайного локдауну немає, – Арахамія

Наступного тижня депутати заслухають доповідь уряду щодо того, яким чином спрацював карантин вихідного дня.

Про це заявив голова депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” Давид Арахамія у коментарі журналістам після наради лідерів фракцій і груп із керівництвом Верховної Ради та Прем’єр-міністром, пише Укрінформ.

Читайте також: Степанов назвав умови введення локдауну в Україні

“Щодо локдауну – пан Шмигаль повідомив, що є розрахунки епідеміологів стосовно того, що аби локдаун працював, потрібно часу від 15 днів мінімум до 3 тижнів, щоб був відчутний ефект по зниженню захворюваності. Але станом на зараз у нас достатньо койко-місць, і немає зараз жодних передумов для негайного введення локдауну.

Ще раз ми почули гарантії, що парламент буде знати про потенційну дату локдауну за 7 днів до того, як його будуть вводити. І як тільки будуть такі передумови – то ми будемо знати, і буде сім днів для того, щоб підготуватись, і всі необхідні законодавчі ініціативи у тому числі”, – сказав Арахамія.

Водночас від відзначив, що передумови для введення повного локдауну – у першу чергу – це койко-місця і темпи розповсюдження хвороби.

За словами Арахамії, наступного тижня депутати заслухають доповідь уряду щодо того, яким чином спрацював карантин вихідного дня.

Читайте також: Арсен Аваков підтримав введення повного локдауну в Україні

Арахамія також відзначив, що Верховна Рада має ухвалити наступного тижня законопроєкт, який дозволить виплатити обіцяні Президентом виплати представникам малого бізнесу, які будуть вимушені припинити свою роботу на період локдауну – до 8 тис грн. на людину.

“Близько 3 млн людей, за розрахунками уряду, можуть отримати цю допомогу. Для того, щоб держава підготувалася до таких виплат, треба щоб законопроєкт був підписаний і вступив у дію до 9 грудня. І зважаючи на це, у дуже стислі строки треба спланувати сам процес погодження цього законопроєкту. І на нараді значну кількість часу витратили на те, щоб пройти усі ці бюрократичні узгодження, щоб витримати ці терміни”, – розповів лідер фракції “Слуга народу”

Раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що введення локдауна розірве ланцюг передачі хвороби COVID-19. Це може звести захворюваність до нуля.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram