Фото: РБК-Україна

Зеленський вніс до Ради законопроєкт про відповідальність за брехню у деклараціях

Метою проєкту є встановлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації.

Відповідний законопроєкт №4434 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” оприлюднений на сайті Верховної ради, пише Укрінформ.

Читайте також: Зеленський пообіцяв пробачити невеликі податкові борги майже чотирьом мільйонам громадян

“Завданням законопроєкту є забезпечення невідворотності покарання за порушення вимог антикорупційного законодавства в частині декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, – зазначається у документі.

У статты Кримінального кодексу буде встановлена кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте також: Креативна економіка має стати пріоритетом стратегічного розвитку, – Зеленський

Раніше повідомлялось, Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19», що передбачає за перебування у громадських будівлях, транспорті під час дії карантину без респіраторів або масок, що закривають ніс та рот, загрожує штраф до 255 грн.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram