Фото: Офіс Президента

Зеленський підписав закон про заборону знущання з тварин

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє знущання з тварин.

Ці дані вказані на сайті Верховної Ради у картці відповідного закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» (№ 2351), передає Укрінформ.

Зазначається, що Зеленському на підпис цей закон направили 22 липня цього року, а до цього його підписав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Читайте також: Президент презентував заходи до 30-річчя Незалежності України

Як повідомлялося, Верховна Рада 15 липня ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)” (№2351).

Документом, зокрема, забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин, дарувати їх як призи, нагороди чи премії, завдавати тваринам болю або страждання, дресирування тварин способом, який завдає шкоди здоров’ю та загальному стану, топити, душити тварин, труїти і використовувати електричний струм.

Читайте також: Зеленський скасував штрафи за порушення в’їзду-виїзду в Крим та ОРДЛО

Законом також встановлюється заборона винищування з метою регулювання чисельності бездомних тварин, бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин. Також забороняється жебрацтво із бездомними, свійськими та дикими тваринами.

Окрім цього, забороняється утримувати диких тварин в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках. Зокрема, йдеться про левів, тигрів, ведмедів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни). Окрім цього, забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами, окрім зоопарків, цирків і дельфінаріїв, а також використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування.

Читайте також: Зеленський підписав закони про національний спротив та збільшення чисельності армії

Законом забороняються всі види вирубок лісу за периметром охоронних ділянок у лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.

Документ також передбачає, що здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції має Національна поліція.

Нагадаємо, що 6 серпня Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким дітям до 14 років заборонено продавати лікарські засоби.

Також у липні Президент Володимир Зеленський скасував виплату стипендій для олімпійських спортсменів, яких раніше зловили на допінгу і позбавили нагород.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930