Фото: Українська правда

Зеленський підписав закон про безпеку і якість донорської крові

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”, який має зробити донорство крові в Україні прозорішим і доступнішим.

Про це повідомляє прес-центр глави держави, пише Укрінформ.

Цей документ визначає засади державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування та реалізації донорської крові та її компонентів, а також функціонування системи крові.

Читайте також: Раді пропонують посилити покарання за вчинення правопорушень проти журналістів

Крім того, закон визначає стандарти безпеки та якості донорської крові та її компонентів задля надання рівного доступу українцям до якісних і безпечних компонентів донорської крові в необхідній кількості, а також з метою гарантування безпеки та здоров’я донорів крові та компонентів крові.

Зазначається, що документ адаптує вітчизняне законодавство до acquis (правової системи) Європейського Союзу в межах виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Читайте також: Зеленський підписав закон про повернення “пакунків малюка”

Згідно з цим законом, в Україні має бути створений уповноважений орган з ліцензування діяльності суб’єктів системи крові, контролю за їхньою діяльністю та збору інформації, яка стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов’язаних з операціями з донорською кров’ю та компонентами крові.

Крім того, передбачено створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, що не можуть бути донорами, та його інтеграцію до eHealth.

Читайте також: Нам потрібна допомога всього світу, – Зеленський про укладання мирної угоди з Путіним

Водночас передбачена можливість реалізації проєктів державно-приватного партнерства із залучення інвестицій та підсилення матеріально-ресурсного потенціалу системи крові, а також у частині відкриття сфери для діяльності приватних компаній під державним контролем за донорською кров’ю.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не збирається надавати військову допомогу ні Азербайджану, ні Вірменії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram