Фото: РБК-Україна

Зеленський заявив, що Україна не буде допомогати жодній зі сторін карабахського конфлікту

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не збирається надавати військову допомогу ні Азербайджану, ні Вірменії.

Про це сказав під час спілкування з журналістами в Чернівцях.

https://www.facebook.com/296958677115673/videos/329201118170684/

Це повноваження верховного головнокомандувача. Тому таке питання навіть не може підніматися. Тут у нас зрозуміла і виважена позиція: ми закликаємо до діалогу між Азербайджаном та Вірменією, і закликаємо до деескалації цього конфлікту. Що стосується відносин з Азербайджаном, вони в останній рік-два особливі, це правда. Вони серйозні, потужні. Ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність Азербайджану і вони так само завжди, коли ми говоримо про Крим, кажуть, що була незаконна анексія Криму та завжди підтримують нашу цілісність, – сказав президент.

Нагадаємо, 27 вересня Міністр оборони Вірменії Давид Тоноян заявив, що Азербайджан почав повітряну і ракетну атаку в напрямку Нагорного Карабаху. У свою чергу, Азербайджан поклав відповідальність за початок бойових дій на збройні сили Вірменії.

У Міністерстві закордонних справ України заявляють про стурбованість у зв’язку з загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном в Нагірному Карабасі і закликають до мирного врегулювання конфлікту в рамках діалогу.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії.

У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню, і дотепер під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні Франції, Росії та США ведуться поки ще безуспішні переговори про мирне врегулювання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram