Фото: НикВести

Завод «Океан» модернізував турецьке судно

У п’ятницю, 23 жовтня на заводі «Океан» спущено на воду суховантажне турецьке судно DREMORA 3, типу Caspian Express.

На замовлення турецького судновласника воно пройшло повну модернізацію на судноремонтному підприємстві, передає видання “НикВести”.

Турецький замовник хотів збільшити вантажомісткість судна без втрати технічних характеристик. При цьому, миколаївське підприємство вибрали виходячи з ряду причин. Зокрема, тому що переобладнання таких типів суховантажних суден на «Океані» проходить по вдосконаленому технологічному процесу: замість шести секцій командою для подовження використовуються два укрупнених блоки.

Крім цього, завдяки тому, що на заводі є потужне кранове та транспортувальне обладнання технологічний процес відбувається значно швидше, а менша кількість деталей дозволяє зробити процес складання якісніше.

Фото: НикВести

Також технологічна оптимізація дозволяє зменшити вартість робіт для замовника в порівнянні з іншими судноремонтними підприємствами.

Саме ці переваги «Океану» зіграли вирішальну роль для турецького судновласника при виборі підрядника, – відзначили на підприємстві.

В результаті переобладнання вантажомісткість судна зросла на 1 339 тонн. Довжина судна збільшилася з 90 метрів до 114 метрів. Загальна маса вставки разом з кришками люкових закриттів становить 304 тонни.

Дивіться також: Миколаївський суднобудівний завод «Океан» вперше за 8 років виконав закордонне замовлення

Загальний обсяг трюмів збільшений на 2381 кубічних метрів, а форма трюмів з гладкими стінами робить їх зручними для розміщення вантажів без додаткових операційних витрат при навантаженні.

Беручи модернізоване судно представники турецької сторони відзначили, що модернізація в Миколаєві зайняла всього 140 днів, в той час як на турецьких і європейських верфях цей процес зайняв б не менше 260 днів.

Нагааємо, Миколаївський суднобудівний завод «Океан» подав свою заявку для участі в торгах на ремонт буксира ВМС України «Яни Капу», який два роки тому був захоплений Росією у Керченській протоці.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram